ЄС|NATO

Україна отримає ще два ЗРК Patriot

До цих нових оголошень треба додати раніше анонсовані SAMP/T від Італії та третій Patriot від Німеччини

Джерело: Defence Express

Після закликів України щодо необхідності у далекобійних засобах протиповітряної оборони, нарешті оголошена потреба починає заповнюватись. І до анонсованого Німеччиною у квітні третього Patriot та другого SAMP/T, тепер виключно від Італії у травні, варто додати ще два ЗРК.

Зокрема цілий ряд західних ЗМІ з опорою на власні джерела повідомляють, що США виділять ще одну батарею Patriot, яка стане другою від цієї країни. Це рішення доволі очікуване, бо на фоні передачі Берліном 25% від загальної кількості Patriot у строю Бундесверу та розмови про можливість передати й четвертий ЗРК, тобто третину з усіх запасів, США поки передали лише одну з близько 60 батарей. Хоча важливо зазначити, що скоріш за все саме США несуть на собі головний тягар постачання зенітних ракет до цих систем.

Також Україна може розраховувати на ще один Patriot, який наразі перебуває у стадії збирання. Але основний його компонент вже є завдяки Нідерландам. Прем’єр-міністр країни Марк Рютте на тлі конференції з відновлення України, що проходить у Берліні, оголосив, що до передачі готовий радар та три пускові.

А саме РЛС, у цьому випадку AN/MPQ-53, є саме “ядром” ЗРК Patriot та його найкоштовнішим компонентом. Але все одно тепер має знайтись країна, яка доповнить батарею пусковими, командним пунктом, машинами зв’язку та забезпечення. Але зібрати Patriot у “складчину” все одно набагато легше ніж передавати весь комплекс самостійно.

І можливо нагадати, що Нідерланди разом із Німеччиною на двох зібрали один з перших двох Patriot, які прибули до України у 2023 році, але тоді “ядро” комплексу було німецьким.

Таким чином, на фоні цих заяв, можливо констатувати, що Україна може розраховувати на ще три Patriot: один від Німеччини, другий від США, та третій від Нідерландів з поки невідомими партнером чи партнерами, а також ще один SAMP/T від Італії. Тобто загалом мова йде про чотири ЗРК, які можуть збивати не лише аеродинамічні, але й балістичні цілі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України