Політика

Україна не погодиться на мир без чітких гарантій від Заходу, – Welt

У мирному процесі, що ще не розпочався, кожна зі сторін намагається визначитися з роллю. Президент США Дональда Трампа намагається перекласти тягар післявоєнних гарантій безпеки для України на Європу.

Але навряд чи США вдасться обмежитися роллю нейтрального посередника під час укладення миру між Києвом і Москвою, пише в статті для Welt пише колишній аналітик НАТО Міхаель Рюле.

Команда Трампа вже анонсувала, якою бачить мирну угоду: заморожування бойових дій по лінії фронту, введення миротворців для контролю дотримання режиму припинення вогню. І це найбільш сумнівна частина плану.

Рюле підсичитав: щоб контролювати 1200-кілометрову лінію розмежування, знадобиться контингент у 50 000 умовних миротворців. А з урахуванням звичайної ротації військовослужбовців фактично для миротворчої місії знадобляться близько 150 000 солдатів.

На думку Рюле, миротворцям потрібен мандат – право втручатися в разі порушення однією зі сторін режиму припинення вогню. І ось ця вимога унеможливлює залучення стандартних “миротворців ООН”, роль яких часто відіграють солдати країн Глобального Півдня, на кшталт Бангладеш або Пакистану. Аналітик упевнений, що такі миротворці “не захочуть і не зможуть” протистояти російським або українським військам у разі загострення ситуації. А отже, лінію розмежування мають охороняти солдати західних країн.

Чи підпишуться на таке європейці, якщо не матимуть за плечима однозначної підтримки США в цьому питанні?

“Тому підхід, якому віддає перевагу Вашингтон, згідно з яким він обмежується роллю чесного посередника і обтяжує європейців військовим тягарем, найімовірніше, зазнає краху перед обличчям суворої реальності”, – пише Рюле.

Однак навіть за участю США виконання такої місії потребувало б величезних фінансових витрат, і не зрозуміло, чи погодиться Захід на це. З іншого боку Україна, яка має сумний досвід з Будапештським меморандумом, на думку аналітика теж не погодиться на жодні “туманні обіцянки” і наполягатиме на чітких гарантіях принаймні від великих західних військових держав.

Аналітик зазначає, що для закінчення війни в Україні Європа і США змушені працювати спільно, навіть якщо їм здається, що продовження війни для них несе менше витрат у моменті, ніж її закінчення.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

На заводі у Торецьку була знищена штурмува група росіян

Бійці ЗСУ знищили штурмову групу противника, яка рвалася на територію заводу в Торецьку Донецької області…

18 хвилин тому

“Американці не можуть просто захопити планету” – Данія відреагувала на ідею Трампа “купити” Гренландію

Міністерство закордонних справ Данії відреагувало на заяви нового держсекретаря США Марко Рубіо, який заявив, що…

29 хвилин тому

Швеція вже надала ЗСУ 16 CB90, в новому пакеті буде ще 16

Або що нам варто знати про це підсилення від важливого партнера для ВМСУ Джерело: Defence…

41 хвилина тому

DeepState заявляє про повторне захоплення Новомлинська

Російська армія знову взяла під контроль селище Новомлинськ у Куп'янському районі Харківської області. Як повідомляє…

55 хвилин тому

Потужні вибухи в центрі Одеси через російську атаку

31 січня ввечері в Одесі пролунали вибухи, повідомив міський голова Геннадій Труханов у Telegram. Жителів…

58 хвилин тому

Болгари понад 5 років чекали на F-16 та нарешті отримали

З виробництвом F-16 стався так званий "ідеальний шторм", але з огляду на все наразі у…

1 годину тому