ЄС|NATO

Українські навчальні заклади щороку випускають понад 90 тисяч безробітних

Після завершення навчання через неможливість працевлаштуватися за набутою професією 93 тисячі випускників звертаються по допомогу до державної служби зайнятості. Про це повідомила під час круглого столу заступник начальника відділу Державного центру зайнятості Валентина Плачинда.
«Щороку до державної служби зайнятості звертається від 5 до 7 відсотків випускників навчальних закладів. Це – означає, що після закінчення навчання роботу не отримали 93 тисячі випускників. Серед них  – 53 тис. випускників вищих навчальних закладів, 33,5 тис. –  професійно-технічних закладів і 6,3 тис. – випускників загальноосвітніх шкіл»,  – сказала Плачинда.

За її словами, основною причиною безробіття серед молоді є неможливість працевлаштуватися після навчання за набутою професією.

Тим часом значна кількість підприємств має потребу у високваліфікованих працівниках – саме вони користуються найбільшим попитом на ринку праці. Потрібні високо досвідчені програмісти, юристи, бухгалтери, менеджери, інженери.

«Багато заявок надходить на професії електрозварників, швачок, слюсарів-ремонтників, кухарів. І завдання держави сприяти конкурентоспроможності випускників на ринку праці, в тому числі шляхом оволодіння сучасними професійними знаннями. Кожну дев’яту молоду особу, яка звернулася до державної служби зайнятості, треба було перенавчити новій професії або підвищити її кваліфікацію»,  – констатувала Плачинда.

Нещодавно міністр соцполітики Наталія Королевська пояснила збільшення безробітних у січні сезонною тенденцією.

Станом на 1 лютого 2012  статус безробітного в Україні мали 520,9 тис. осіб. 40% безробітних в Україні – молодь до 35 років.

Укрінформ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.