Україні готуються дати озброєння і гроші

Отже, Україні готуються дати озброєння і гроші. З озброєнням поки йдуть переговори, пов’язані з побоюванням Заходу, що воно тут же буде розкрадено, або навіть потрапить до рук агресора. А друге – що це розсердить ведмедя-шатуна, який поведе себе ще більш неадекватно.

А от щодо грошей, тут ситуація більш райдужно-ясна.

Те, що Америка днями анонсувала 2-3 млрд кредитів (або подарунок), означає, що дасть і 10-20. Миготять навіть цифри 27 і $ 50 млрд.

Чому така щедрість? Зовсім не з розрахунку, скільки нам треба для реформ, тому що для реформ нам стільки не треба, так як справа не в грошах, а в нестачі розуму наших реформаторів – вони просто не знають що робити.

Таке іноді трапляється. Ми думаємо, що вони не хочуть або саботують, а вони тупо не можуть, не знають, не вміють. Для реформ потрібні зовсім інші мізки, ніж дебет з кредитом.

Шкода, звичайно, що нашим реформаторам дай хоч скільки грошей, вони все одно будуть в розгубленості. Це, як іноді буває з людьми, які виграли в лотерею 100 млн. Вони погано кінчають з такими грошима.

Так от, щедрість Заходу цілком з’ясовна. За розрахунками Олександра Боровика (ви скоро про нього почуєте) розмір репарацій і контрибуцій від Росії  для України за руйнівну і вбивчу війну, складає, щонайменше, $ 350 млрд. І це, як кажуть в Одесі, ще не вся риба. Вся риба потягне на 2 т р л н.

Звідси й виникає та легкість, з якою Захід зазнає збитків від своїх же санкцій, так як це ніякі зовсім не збитки, а довгі інвестиції. Де ще знайдеш такий унікально високий ROI (повернення на інвестиції), та ще за 3-5 років?

Ось така в глобальному світі макроекономіка, друзі мої.

Владимир СПИВАКОВСКИЙ

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh