Авторські статті

Україні готуються дати озброєння і гроші

Отже, Україні готуються дати озброєння і гроші. З озброєнням поки йдуть переговори, пов’язані з побоюванням Заходу, що воно тут же буде розкрадено, або навіть потрапить до рук агресора. А друге – що це розсердить ведмедя-шатуна, який поведе себе ще більш неадекватно.

А от щодо грошей, тут ситуація більш райдужно-ясна.

Те, що Америка днями анонсувала 2-3 млрд кредитів (або подарунок), означає, що дасть і 10-20. Миготять навіть цифри 27 і $ 50 млрд.

Чому така щедрість? Зовсім не з розрахунку, скільки нам треба для реформ, тому що для реформ нам стільки не треба, так як справа не в грошах, а в нестачі розуму наших реформаторів – вони просто не знають що робити.

Таке іноді трапляється. Ми думаємо, що вони не хочуть або саботують, а вони тупо не можуть, не знають, не вміють. Для реформ потрібні зовсім інші мізки, ніж дебет з кредитом.

Шкода, звичайно, що нашим реформаторам дай хоч скільки грошей, вони все одно будуть в розгубленості. Це, як іноді буває з людьми, які виграли в лотерею 100 млн. Вони погано кінчають з такими грошима.

Так от, щедрість Заходу цілком з’ясовна. За розрахунками Олександра Боровика (ви скоро про нього почуєте) розмір репарацій і контрибуцій від Росії  для України за руйнівну і вбивчу війну, складає, щонайменше, $ 350 млрд. І це, як кажуть в Одесі, ще не вся риба. Вся риба потягне на 2 т р л н.

Звідси й виникає та легкість, з якою Захід зазнає збитків від своїх же санкцій, так як це ніякі зовсім не збитки, а довгі інвестиції. Де ще знайдеш такий унікально високий ROI (повернення на інвестиції), та ще за 3-5 років?

Ось така в глобальному світі макроекономіка, друзі мої.

Владимир СПИВАКОВСКИЙ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України