Діаспора

Українцям приємніше, щоб до них зверталися українською – російська не викликає почуттів

Майже 38% українців переконують, що їм приємно чути українську мову від людей, лише 15% хочуть чути російську.

Більше українців хочуть чути україномовне звертання.

Українцям приємніше, якщо до них звертаються українською, ніж російською. 37,8% українців кажуть, що їм приносить задоволення чути українську мову від незнайомої людини. Лише 15% людей кажуть, що хочуть чути російську, йдеться в дослідженні Центру Разумкова, повідомляє УНІАН.

Разом з тим, у дослідженні йдеться, що на запитання “Що ви відчуваєте, коли незнайома людина звертається до вас українською мовою?” 59,4% опитаних відповіли, що нічого. На аналогічне питання про російську мову, 75,6% респондентів повідомили, що нічого не відчувають.

Українська мова приємніша жителям західних та центральних регіонів: 59,4% та 48,5% жителів відповідно.Цікаво, що на сході та півдні країни немає такого позитивного ставлення до російської мови: лише 20,7% жителів південних регіонів та 17,8% зі східних відчувають приємність від звертання російською.

Дослідження проводилося з 17 по 22 травня 2013 року. Опитали 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, що за даними Центру Разумкова більшість українців віддають перевагу ЄС, а не вступу в Митний союз.

ТСН

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.