ЄС|NATO

Українців стали частіше труїти в їдальнях та кафе

Захворюваність сальмонельозом та кишковими інфекціями порівняно із минулим роком зросла майже на 20%. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Анатолій Пономаренко.

Санітарний інспектор більше не має права приходити на перевірку без попередження.

За його словами, з початку року санітарно-епідеміологічна служба (СЕС) зареєструвала 4307 випадків сальмонельозу (в 2012 році за аналогічний період – 3627) і 924 випадки дизентерії (у 2012 році – 539), пише “Коммерсант-Украина”.

“Найбільші спалахи групових захворювань харчовими інфекціями в цьому році були зареєстровані в Києві”, – уточнив він.

Погіршення епідеміологічної ситуації в СЕС пов’язують із проведенням реформи відомства, яка розпочалась 1 січня. В результаті штат СЕС був скорочений з 53 тис до 29 тис осіб, а інспекторам заборонили без попередження перевіряти об’єкти господарювання та різко скоротили число планових перевірок.

“Раніше ми перевіряли школи і дитячі сади раз на квартал, тепер – раз на рік. Дитячі оздоровчі установи повіряли кожну зміну, а тепер – раз на рік”, – поскаржився перший заступник глави Державної санітарно-епідеміологічної служби Олександр Кравчук.

У громадській раді СЕС переконані, що санітарний нагляд послабили передчасно. “Деякі підприємці економлять на гігієні, несумлінно ставляться до своїх обов’язків, і тепер громадянам в громадському харчуванні, щоб не отруїтися, потрібно покладатися на удачу”, – упевнений голова громадської ради Іван Поліщук.

Зростання числа харчових інфекцій безпосередньо пов’язане з недотриманням санітарних норм, кажуть в Інституті екогігієни і токсикології ім. Медведя. “Це брудні руки персоналу харчоблоків, недотримання правил контролю сировини, порушення технологічних режимів приготування їжі”, – пояснив директор інституту Микола Проданчук.

ТВІ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України