ЄС|NATO

Українців стали частіше труїти в їдальнях та кафе

Захворюваність сальмонельозом та кишковими інфекціями порівняно із минулим роком зросла майже на 20%. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Анатолій Пономаренко.

Санітарний інспектор більше не має права приходити на перевірку без попередження.

За його словами, з початку року санітарно-епідеміологічна служба (СЕС) зареєструвала 4307 випадків сальмонельозу (в 2012 році за аналогічний період – 3627) і 924 випадки дизентерії (у 2012 році – 539), пише “Коммерсант-Украина”.

“Найбільші спалахи групових захворювань харчовими інфекціями в цьому році були зареєстровані в Києві”, – уточнив він.

Погіршення епідеміологічної ситуації в СЕС пов’язують із проведенням реформи відомства, яка розпочалась 1 січня. В результаті штат СЕС був скорочений з 53 тис до 29 тис осіб, а інспекторам заборонили без попередження перевіряти об’єкти господарювання та різко скоротили число планових перевірок.

“Раніше ми перевіряли школи і дитячі сади раз на квартал, тепер – раз на рік. Дитячі оздоровчі установи повіряли кожну зміну, а тепер – раз на рік”, – поскаржився перший заступник глави Державної санітарно-епідеміологічної служби Олександр Кравчук.

У громадській раді СЕС переконані, що санітарний нагляд послабили передчасно. “Деякі підприємці економлять на гігієні, несумлінно ставляться до своїх обов’язків, і тепер громадянам в громадському харчуванні, щоб не отруїтися, потрібно покладатися на удачу”, – упевнений голова громадської ради Іван Поліщук.

Зростання числа харчових інфекцій безпосередньо пов’язане з недотриманням санітарних норм, кажуть в Інституті екогігієни і токсикології ім. Медведя. “Це брудні руки персоналу харчоблоків, недотримання правил контролю сировини, порушення технологічних режимів приготування їжі”, – пояснив директор інституту Микола Проданчук.

ТВІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh