Основна кількість мігрантів продовжує прибувати до Білорусі з України
Основна кількість трудових мігрантів продовжує прибувати до Білорусі з України. Про це повідомив сьогодні журналістам заступник начальника Департаменту з громадянства і міграції Міністерства внутрішніх справ Олександр Татура, передає кореспондент БЕЛТА.
“Статистика говорить сама за себе. Природно, що події в Україні вплинули на ситуацію на ринку праці в Білорусі. У 2014 році загальна кількість вїхавших для роботи іноземних громадян складає приблизно 40 тисяч осіб, з них близько 13,5 тисяч – громадяни України” , – сказав Олександр Татура.
Представник МВС додав, що в останні роки загальне число трудових мігрантів, які прибувають до Білорусі, істотно збільшується. “За останні два роки відбулося фактично триразове збільшення їх кількості”, – пояснив він.
Разом з тим заступник начальника Департаменту зазначив, що органам внутрішніх справ та іншим держструктурам вдається контролювати ситуацію, і збільшення кількості в’їжджаючих для роботи іноземців не створює серйозних проблем в криміногенної сфері.
Як повідомлялося, у Мінську 6-7 травня проходить зустріч експертів панелі з міграції та притулку на тему “Практичні аспекти прийому на роботу трудових-мігрантів і контролю над ними”. У заході беруть участь представники більшості країн – учасниць панелі, до складу якої входять держави з ЄС та ініціативи “Східне партнерство”, міжнародних організацій та приватного сектору.
Делегацію МВС Білорусі на зустрічі очолить заступник міністра внутрішніх справ Микола Мельченко. Зустріч проводиться з ініціативи генерального директорату внутрішніх справ Європейської комісії за сприяння МВС Білорусі, Латвії та Шведської міграційної служби.
Сторони розглянуть питання захисту громадян, їх прав та інтересів при виїзді для роботи за кордон. Також вони обміняються інформацією про процедурні аспекти в’їзду та працевлаштування всіх категорій мігрантів у країнах “Східного партнерства”. Зокрема, йтиметься про співпрацю між державними та приватними установами, що займаються наймом робочої сили і працевлаштуванням громадян за кордоном. Не залишаться без уваги проблеми, пов’язані з незаконним працевлаштуванням, ризиками нелегальної зайнятості.