ЄС|NATO

Українці все більше скаржаться до Amnesty International на порушення прав

Кількість заяв з України до міжнародної правозахисної організації Amnesty International через порушення прав людини зростає.

Про це повідомив в інтерв’ю “Голосу Америки” експерт вашингтонського офісу організації В’ячеслав Бортник.

“До нас надходить дуже багато скарг стосовно тортур та жорстокого поводження у тюрмах та міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції”, – розповів експерт.

На його думку, головною причиною великої кількості скарг на насильство з боку української міліції є її безкарність.

“Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядається або ж розглядаються неналежно, це надсилає сигнал українській міліції, що вони можуть безкарно робити, що завгодно”, – пояснив Бортник.

Коментуючи заяви про можливе посилення відповідальності людей, які штурмують міліцейські райвідділи, експерт зазначив: “Amnesty International вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність та покарання для тих людей, які протестують проти насилля з боку міліції, тортур та жорстокого поводження”.

“Українська влада має усі можливості, аби просунутися в цьому напрямку. Прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальні підстави для того, щоб усі скарги стосовно тортур, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю та діяти вже зараз”, – підкреслив Бортник.

УП

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.