Українці все більше скаржаться до Amnesty International на порушення прав

Кількість заяв з України до міжнародної правозахисної організації Amnesty International через порушення прав людини зростає.

Про це повідомив в інтерв’ю “Голосу Америки” експерт вашингтонського офісу організації В’ячеслав Бортник.

“До нас надходить дуже багато скарг стосовно тортур та жорстокого поводження у тюрмах та міліцейських дільницях. Ми намагаємося доносити більшість цих скарг до української влади. Також надходять скарги на корупцію в міліції”, – розповів експерт.

На його думку, головною причиною великої кількості скарг на насильство з боку української міліції є її безкарність.

“Оскільки більшість скарг на міліцію не розглядається або ж розглядаються неналежно, це надсилає сигнал українській міліції, що вони можуть безкарно робити, що завгодно”, – пояснив Бортник.

Коментуючи заяви про можливе посилення відповідальності людей, які штурмують міліцейські райвідділи, експерт зазначив: “Amnesty International вважає, що для української влади було б правильно просувати законодавство, яке б припинило безкарність міліції, ніж посилювати відповідальність та покарання для тих людей, які протестують проти насилля з боку міліції, тортур та жорстокого поводження”.

“Українська влада має усі можливості, аби просунутися в цьому напрямку. Прийнятий минулого року Кримінально-процесуальний кодекс дозволяє, дає легальні підстави для того, щоб усі скарги стосовно тортур, жорстокого поводження з боку міліції були розслідувані. Український уряд має скористатися цією можливістю та діяти вже зараз”, – підкреслив Бортник.

УП

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh