Авторські статті

Україна забезпечить освітні права кримських студентів, – Лілія Гриневич

Студенти Криму стурбовані тим, що можуть залишитись без місця навчання у зв’язку зі складною соціально-політичною ситуацією на території півострову і проведення нелегітимного референдуму. Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, у студентів також викликають велике занепокоєння заяви Верховної Ради Криму щодо переведення всіх навчальних закладів на російську мову навчання, у зв’язку з чим численна кількість громадян втратить можливість отримувати українську освіту.

“Заявляю, що ми не допустимо порушення освітніх прав українських студентів та абітурієнтів, у зв’язку з чим профільний комітет ВР у спільній заяві з Міністерством освіти та науки зазначає, що у разі негативного розвитку подій Українська держава надасть можливість скласти зовнішнє незалежне оцінювання абітурієнтам Криму, вступити чи перевестися до інших вітчизняних вищих навчальних закладів всім бажаючим студентам Криму”, – зазначила Гриневич.

Вона додала, що для забезпечення освітніх прав кримських студентів за потреби буде змінено умови прийому, забезпечена можливість бути переведеними до інших вищих навчальних закладів на аналогічну форму навчання.

Гриневич нагадала, що у Криму у 28 вищих навчальних закладах, з яких 10 у Севастополі, навчається понад 48 тисяч студентів.

На зовнішнє незалежне оцінювання зареєстровано понад 15 тисяч абітурієнтів.

“Всі ці студенти і абітурієнти можуть розраховувати на повну підтримку держави у забезпеченні їх освітніх прав”, – запевнила Лілія Гриневич.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.