Авторські статті

Україна впроваджує європейські стандарти роботи аеропортів

Абсолютно всі зміни та новації в авіаційній галузі орієнтовані на створення належного рівня якості послуг для пасажирів. Про це заявив заступник Голови Державної авіаційної служби України Олександр Гречко під час першого Українського форуму транспортної інфраструктури, який проходить у Києві.

На сьогодні для України це питання дуже актуальне, оскільки за останні кілька років, в основному завдяки тривалому і ґрунтовному процесу підготовки до Євро-2012 з футболу, значний розвиток отримала авіаінфраструктура.

За останні кілька років у нашій країні побудовано нові сучасні аеровокзали в Києві, Донецьку, Львові, Харкові, триває будівництво терміналу в Одесі. Злітно-посадкові смуги основних аеродромів України оснащені сучасним аеронавігаційним обладнанням і здатні приймати повітряні судна за будь-якої погоди.

Експерти зазначають, що обсяги авіаперевезень в Україні ще значно поступаються іншим провідним аеропортам розвинених країн. Тому головне завдання для галузі полягає у створенні в українських аеропортах умов, аналогічних тим, в яких працюють провідні аеропорти світу.

Авіація розмиває економічні кордони, тому і в Нью-Йорку, і у Франкфурті, і в вітчизняних аеропортах повинні діяти однакові та прозорі умови і стандарти, зрозумілі для перевізників та пасажирів, говорять експерти.

В Уряді нагадують, що наразі триває продуктивна робота з інтеграції України в Спільний авіаційний простір Європейського Союзу, що в основному означає приведення нормативної бази до стандартів ЄС. Наступною стадією стане приєднання до міжнародного договору «Відкрите небо». Для цього в Україні потрібно створити і забезпечити прозорі правила і принципи роботи галузі. І хоча у сфері забезпечення безпеки польотів вже реалізовано багато ефективних рішень, робота в аеропортах тільки починається. Наприклад, найближчим часом будуть впроваджуватися європейські норми і стандарти взаємодії аеропортів з авіакомпаніями та роботи з пасажирами, планується документально закріпити процедури роботи з авіакомпаніями — пілотами, інженерами, повідомляють експерти.

Це дозволить більш якісно обслуговувати повітряні судна і максимально використовувати пропускну здатність аеропортів.

За даними експертів Міністерства інфраструктури, на сьогодні аеропорт «Бориспіль» відправляє 60% всіх пасажирів з України.

Очікується, що в 2013 році усього обслужать близько 15 млн. пасажирів (з них близько 9 млн. — це пасажиропотік «Борисполя»). Для порівняння, в 2012 році аналогічний показник становив 14,1 млн. чоловік, що означає приріст на 6,4%, і це враховуючи проведення футбольного чемпіонату Євро –2012. Ці показники знаходяться на рівні аеропортів у Будапешті (Угорщина) і Празі (Чехія). Але, наприклад, пасажиропотік аеропорту в Амстердамі (Нідерланди) становить 50 млн. пасажирів на рік, стільки ж і в міжнародному аеропорту в Стамбулі (Туреччина).

Ці приклади демонструють, що українській авіаційно-транспортній галузі є куди розвиватися, а головне — умови і потенціал розвитку дуже значні. Україна може з легкістю претендувати на значні обсяги пасажирських транзитних перевезень з Європи до Азії. Тим більше, що в планах Мінінфраструктури — перетворення аеропорту «Бориспіль» на міжнародний хаб.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України