НовиниПолітика

Україна позичить у Росії $750 мільйонів – ЗМІ

Міністерство фінансів залучить позику на $750 млн у російської сторони.

Під час засідання уряду міністр фінансів Юрій Колобов “з голосу” вніс пропозицію знизити обумовлений раніше урядом розмір комісії за залучення позики – з 3,02% до 0,5%, пише “Forbes Україна”.

За словами Колобова, такого значного зниження комісійних вдалося досягти завдяки “вкрай важким переговорам з російськими партнерами”. Замість $22,65 млн за обслуговування позики Мінфін заплатить лише $3,75 млн. Кабінет міністрів пропозицію підтримав.

Отже, кредит на $750 млн Україні буде наданий російською стороною.

“Якби мова йшла про залучення коштів через євробонди, в їх розміщенні брали б участь чотири лід-менеджери Мінфіну – Credit Suisse, Morgan Stanley, ВТБ і Сбербанк Росії”, – пояснив інвестбанкір на умовах анонімності.

Він зазначив, що переговори Мінфіну виключно з російськими банками свідчать про те, що йдеться не про євробонди, а про прямий кредит.

“Причому російські інвестбанки не виступатимуть посередниками для залучення позики іншої держави. Вони самі надають фінансування”, – уточнив співрозмовник, і додав: кредит нададуть два російські банки, один з яких – Сбербанк Росії.

Цю інформацію підтвердив і обізнаний високопоставлений банкір. Представник Мінфіну, знайомий з ходом переговорів, не підтвердив, але і не спростував тезу про те, що кредит буде залучено у російських банків.

Gazeta.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.