Авторські статті

Україна очікує від саміту «Східного партнерства» сигналу щодо введення безвізового режиму

Президент Петро Порошенко сподівається, що на саміті «Східного партнерства» у Ризі Україна отримає підтвердження її євроінтеграційних прагнень, і буде дано чіткий сигнал щодо безвізового режиму з ЄС, що стане стимулом для країни врегулювати всі технічні питання.

Під час спільної прес-конференції з Президентом Словаччини Андреєм Кіскою, який перебуває з офіційним візитом в Україні, Глава держави наголосив, що питання надання Україні безвізового режиму Європейським Союзом має бути розділене на політичну та технічну складову. «Політичне рішення про надання Україні безвізового режиму має бути чітко зафіксовано, та має бути чіткий перелік технічних питань, і Україна повинна до приїзду останньої місії щодо оцінки всі технічні питання виконати. Це буде дуже чіткий і потужний сигнал щодо мотивації України виконати всі технічні питання», – сказав Президент, додавши, що сподівається на таку позицію на саміті в Ризі.

У свою чергу Андрій Кіска наголосив: «Сподіваємось, що це питання буде вирішено якнайшвидше, і Україна буде мати безвізові контакти з Європою».

Президент Словаччини зазначив, що його країна підтримує процес розширення Євросоюзу. «Україна має право і шанс стати членом Євросоюзу», – сказав Президент Словаччини. Він зазначив, що його країна підтримує Україну на цьому шляху, і на саміті «Східного партнерства» він планує обговорити європейські перспективи українських громадян.

Президент України повідомив також, що на саміті в Ризі планується підписання угоди про надання Україні макрофінансової допомоги в сумі 1,8 млрд євро.

Прес-служба Президента України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України