Авторські статті

Україна лідирує серед сусідів РФ по швидкості озброєння

Тільки за минулий рік, незважаючи на економічну кризу, Україна збільшила майже на чверть витрати на армію. І це не межа. Більш того, всі сусіди Росії включилися в гонку озброєнь.

Росія змусила всіх своїх сусідів збільшити витрати на армію. І це при загальній світовій тенденції щодо скорочення військових бюджетів. Таку статистику оприлюднила La Tribune.

Причому в лідерах обгрунтовано перебуває Україна, яка знаходиться де факто з Росією в стані війни. У 2014 році видатки на армію Києвом були збільшені на 23%, цього року очікується ще більше. І це незважаючи на економічну кризу. На думку експертів Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, конфлікт на Донбасі може змусити Україну збільшити витрати ще вдвічі. Якщо завдяки фінансовим вливанням МВФ, Євросоюзу і Європейського банку реконструкції та розвитку вдасться уникнути дефолту.

При цьому і Москва продовжує нарощувати військову міць, відзначають експерти. У 2014 році Росія також збільшила свій військовий бюджет на 8%. Якщо в процентному співвідношенні це не так багато, і плани на 2015 рік не такі амбітні, як очікувалося, сума витрат на армію все одно вражає – 84,5 мільярда доларів. У новому році вона може зрости ще на 15%, якщо не завадить криза.

При цьому, зазначають експерти, ця гонка озброєнь поширилася на всіх російських сусідів, чиї витрати на армію ростуть всупереч загальним тенденціям. У той же час в світі, зокрема в США, вони третій рік поспіль тільки скорочуються.

joinfo.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.