Україна лідирує серед сусідів РФ по швидкості озброєння

Тільки за минулий рік, незважаючи на економічну кризу, Україна збільшила майже на чверть витрати на армію. І це не межа. Більш того, всі сусіди Росії включилися в гонку озброєнь.

Росія змусила всіх своїх сусідів збільшити витрати на армію. І це при загальній світовій тенденції щодо скорочення військових бюджетів. Таку статистику оприлюднила La Tribune.

Причому в лідерах обгрунтовано перебуває Україна, яка знаходиться де факто з Росією в стані війни. У 2014 році видатки на армію Києвом були збільшені на 23%, цього року очікується ще більше. І це незважаючи на економічну кризу. На думку експертів Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, конфлікт на Донбасі може змусити Україну збільшити витрати ще вдвічі. Якщо завдяки фінансовим вливанням МВФ, Євросоюзу і Європейського банку реконструкції та розвитку вдасться уникнути дефолту.

При цьому і Москва продовжує нарощувати військову міць, відзначають експерти. У 2014 році Росія також збільшила свій військовий бюджет на 8%. Якщо в процентному співвідношенні це не так багато, і плани на 2015 рік не такі амбітні, як очікувалося, сума витрат на армію все одно вражає – 84,5 мільярда доларів. У новому році вона може зрости ще на 15%, якщо не завадить криза.

При цьому, зазначають експерти, ця гонка озброєнь поширилася на всіх російських сусідів, чиї витрати на армію ростуть всупереч загальним тенденціям. У той же час в світі, зокрема в США, вони третій рік поспіль тільки скорочуються.

joinfo.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh