Економіка

Українцям обіцяють підняти пенсії: як це буде

Скільки ж отримуватимуть пенсіонери

Протягом 2022 року в Україні планують підняти пенсійні виплати. Піднімати пенсії планується у 12 етапів. Скільки ж отримуватимуть пенсіонери.

Вже у січні цього року середній розмір пенсії буде 4 тис. грн. Пенсія зростатиме й надалі.

В Україні з січня 2022 року майже до 8 тис грн збільшиться мінімальна пенсія для сімей захисників, які загинули в зоні АТО/ООС. Крім того, мінімальна пенсія збільшиться для ліквідаторів ЧАЕС, які отримали інвалідність.

У березні планується індексація для пенсіонерів віком від 75 років. Їм нарахують 400 грн. У липні та грудні виплати зростуть через збільшення прожиткового мінімуму. У жовтні-2022 також доплати отримають пенсіонери віком від 80 років, їм додадуть по 300 грн.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що з січня 2022 року в Україні посилюються вимоги для виходу на пенсію у 60 років. Тепер замість 28 років потрібно мати як мінімум 29 років стажу. Іншим, тобто. таким, що не відповідає даній вимогі, доведеться працювати до 63 або 65 років. Крім того, до 2028 року, коли для виходу на пенсію за віком 60 років страховий стаж має становити не менше ніж 35 років, близько 45% українців не зможуть вийти на заслужений відпочинок. Але є й інший варіант: можна докупити стаж, що бракує.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України