Війна РФ проти України

Українцям обіцяють нові виплати: як отримати допомогу

Українці, які евакуюються із Донецької області, можуть отримати щомісячну фінансову допомогу, а також разові виплати від держави на новому місці проживання. Також українцям мають надати безкоштовне житло та харчування, а також надаватися гуманітарна, психологічна та медична допомога.

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розповіли, яку підтримку можуть розраховувати переселенці.

Для того, щоб евакуюватись, мешканцям Донбасу потрібно звернутися на гарячі лінії Донецької ОВВ. Після цього до людини допоможуть зібратися та довезуть до місця евакуації.

Для всіх, хто прибув до Кропивницького і пізніше переїде в інші міста, передбачено безкоштовне житло та харчування, повний соціальний супровід при оформленні допомоги від міжнародних організацій через платформу “єДопомога”, виплату щомісячної фінансової допомоги у розмірі 2000 грн, а людям з інвалідністю – 3000 грн. Таку ж суму можна отримати разово на залізничних станціях “Кропивницький” та “Олександрія”.

За розпорядженням Кабінету міністрів України від 2 серпня, здійснювати обов’язкову евакуацію мешканців Донецької області будуть у безпечніші райони України – Вінницьку, Волинську, Житомирську, Закарпатську, Львівську та низку інших областей.

При цьому примусово вивозити з Донбасу українців не будуть. Але при цьому українці мають дати письмову згоду, що вони попереджені про небезпеку та самі несуть відповідальність за своє життя та життя своїх дітей.

переселенці
переселенці

Як повідомлялося, українцям повідомили нові правила, за якими чоловіки мають право на виїзд за кордон під час війни. Названо ще одну категорію чоловіків, яким навіть під час воєнного часу дозволено залишити країну.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України