Економіка

Українцям хочуть присвоїти обов’язкові офіційні електронні адреси

Верховна рада підтримала у першому читанні законопроект №3860. Його метою є введення електронної адреси як офіційного способу комунікації з підприємцями та громадянами

Адвокат юридичної компанії «Тарасів та партнери» Марина Ковдій вважає, що це має низку позитивних моментів, передає ГолосUA.

Зазначимо, що документом передбачено, що юридичним особам (у тому числі державним органам, органам місцевого самоврядування) та фізичним особам-підприємцям при здійсненні державної реєстрації автоматично в ЄДР надаватимуться офіційні електронні адреси.

Крім того, при оформленні паспорта громадянина України вперше особі автоматично присвоюватиметься офіційна електронна адреса та забезпечуватиметься доступ до такої адреси, а також при оформленні обміну паспорта за умови подання фізичною особою повідомлення про присвоєння офіційної електронної адреси з використанням Єдиного державного веб-порталу електронних адрес. послуг; також листи та/або повідомлення, надіслані на офіційну електронну адресу, будуть вважатися надісланими та офіційно вручені та не потребуватимуть додаткового документального підтвердження їх направлення тощо.

Крім того, шляхом внесення змін до процесуальних кодексів запропоновано удосконалення положень для створення можливості використання учасниками судового процесу, адвокатами, приватними виконавцями, арбітражними керуючими та судовими експертами офіційних електронних адрес.

«До позитивних сторін нововведення можна віднести, що це спрощує комунікацію з державними органами та установами: за офіційно зареєстрованою електронною адресою документообіг переноситься у цифрове поле, що мінімізує час, який витрачає на подання документів та комунікацію з органами державної влади та місцевого самоврядування. Для бізнесу це позитивний момент», – наголосила адвокат.

Вона висловила думку, що офіційна електронна адреса спрощує роботу з документами юристам та адвокатам, а також сторонам судових процесів – позивачам, відповідачам, державі.

Раніше повідомлялося, що тепер українцям не потрібно мати е-підпис для того, щоб згенерувати COVID-сертифікат як на порталі, так і в додатку “Дія” — достатньо авторизації через BankID або Mobile ID. Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на своїй сторінці Telegram показав на відео, як генерувати COVID19-сертифікат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України