Економіка

Українці заплатять податки за квартири та отримані доходи

2022-го правила не змінилися, але змістилися деякі терміни

Цього року українці опиняться під пильною увагою податкової. Податки доведеться заплатити за квартири та усі доходи. Податки становлять 19,5 відсотків.

Як зазначають у роз’ясненні податкової на сайті однієї з місцевих рад, в 2022-му правила не змінилися, але змістилися деякі терміни через те, що 1 травня вихідний день.

Подати декларації ФОП повинні до 9 лютого 2022-го. Українці, які заробляли на незалежній професійній діяльності – до травня

Якщо українці заробляли, наприклад, надаючи сантехнічні послуги, 2021-го, вони мають задекларувати такий дохід до 3 травня 2022 року. Зазвичай подавати декларації можна до 1 травня, але оскільки це вихідний, терміни перенесли на 3-е число.

Українці, які живуть у квартирах площею понад 60 квадратів (належить одному члену сім’ї) та у будинках від 120 квадратів, щорічно мають сплачувати податки. Платіжки надійдуть без заповнення декларації за місцем реєстрації до липня.

Але є цікавий нюанс: податки не стягуватимуться із заощаджень до 400 тис грн, житлової нерухомості, площа якої не перевищує 120 кв. м, а також одного автомобіля.

Податківці перевірять усі великі витрати і якщо їх не вдасться підтвердити легальними доходами, змусять сплатити з різниці податок у розмірі 19,5%.

Таким чином, в Україні хочуть боротися з тіньовою економікою. На думку податківців, якщо українець офіційно отримує мінімальну заробітну плату, яка зараз становить 6,5 тис. грн, то не може дозволити собі купити квартиру чи машину.

Також доведеться платити за спадщину, за подарунки, за продаж нерухомості і якщо отримали нецільову благодійну допомогу. Це передбачено Податковим кодексом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України