Економіка

Українці можуть їздять фінськими потягами безкоштовно

Від 2 березня Українці можуть їздять фінськими потягами безкоштовно

Влада Фінляндії та ЄС попросили VR залишити лінію Allegro до Санкт-Петербурга відкритою, щоб гарантувати, що громадяни Фінляндії можуть повернутися до Фінляндії, а російські громадяни можуть залишити країну, якщо захочуть це зробити.

Державний залізничний оператор Фінляндії VR оголосив, що всі громадяни України можуть безкоштовно їздити в поїздах далекого та приміського сполучення, пред’явивши свій паспорт провіднику поїзда.

У прес-релізі компанії (siirryt toiseen palveluun) йдеться, що захід спрямований на те, щоб «українці, які проживають у Фінляндії, та потенційні біженці зустрілися один з одним за цих обставин».

З понеділка російським літакам заборонили польоти над повітряним простором ЄС. Проте потяг Allegro між Гельсінкі та Санкт-Петербургом продовжує курсувати.

Влада Фінляндії та ЄС попросили VR залишати лінію відкритою, щоб гарантувати, що громадяни Фінляндії можуть повернутися до Фінляндії, і щоб російські громадяни, які бажають залишити свою рідну країну, могли це зробити.

У своїй заяві VR зазначив, що наразі Allegro є єдиним пасажирським залізничним сполученням між ЄС та Росією.

“Зв’язок підтримується саме тому, що є велика кількість людей, яких, можливо, потрібно репатріювати. Це єдина причина, чому з’єднання буде продовжено”, – сказав Yle директор з пасажирських перевезень VR Топі Сімола.

За нинішніми умовами поїздом Allegro можуть їздити лише громадяни Фінляндії та Росії або подвійні громадяни двох країн. Цей захід ґрунтується на процедурі, запровадженій під час пандемії Covid, але ВР повідомила, що зараз ведуться переговори, спрямовані на те, щоб громадяни всіх країн ЄС та інших країн могли подорожувати по лінії.

У заяві додається, що наразі в Росії перебувають десятки тисяч громадян ЄС, і ВР попросила російську владу змінити свої правила щодо пандемії, щоб громадяни інших країн могли подорожувати до Фінляндії на Allegro.

“Звичайно, велика кількість людей сподівається вчасно вибратися звідти”, – сказав Сімола.

Потяги Allegro з Росії на повну потужність
Усі рейси Allegro від Санкт-Петербурга до Гельсінкі були переповнені пасажирами з минулої неділі, тоді як на зворотному шляху вони заповнені приблизно на третину.

За словами Сімола, близько 60 відсотків пасажирів у потягах Санкт-Петербург – Гельсінкі минулого тижня були росіянами і близько 40 відсотків – громадянами Фінляндії.

«Люди рухаються в обох напрямках, але, очевидно, більшість приїжджає з Росії. Я вважаю, що дуже невелика частка поїздок пов’язана з роботою або дипломатичною. Більшість, очевидно, є більш постійними. Пасажири не знають, коли вони повернеться. Це дуже виняткова ситуація”, – сказав він.

У зв’язку з пандемією Covid служба Allegro наразі працює приблизно на половину пропускної здатності звичайного трафіку. За словами Сімоли, на найближчі вихідні в поїздах ще достатньо місця, тому поки що немає потреби збільшувати пропускну здатність.

Туристичні потяги між двома країнами, які були порушені пандемією Covid, не встигли повернутися до нормального рівня пасажирів до нападу Росії на Україну минулого тижня.

«Через обмеження Covid можна розмістити максимум 327 пасажирів», – сказав Сімола, додавши, що якщо Росія змінить свої правила, щоб інші громадяни ЄС могли використовувати Allegro, ситуація може швидко змінитися.

«Тоді буде вимога переоцінити, чи є потреба у збільшенні трафіку», – сказав він.

VR також оголосила у вівторок, що утримуватиметься від будь-якого спілкування зі своїм російським колегою РЖД, за винятком обмінів, необхідних для транскордонного руху. Цей захід буде діяти до подальшого повідомлення, повідомили у фірмі.

“Переміщення людей і товарів більше не є рішенням тільки VR . Ми перейшли до ситуації, коли це координується на рівні міністрів і ЄС”, – пояснив Сімола.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України