Діаспора

Українського режисера Євгена Лавренчука затримали в Італії за запитом Росії

Як повідомила Marianna Giudice-Paliy  з 17 грудня 2021 року Лавренчук Євген Вікторович утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про його екстрадицію до РФ

За їх заявою, Євген, знаходячись на території Росії 8 років тому, нібито скоїв кримінальне порушення.

Наразі Італійська сторона вивчає запит поданий з Росії. Деталі справи наразі не розголошуються, але відомо що Євгена звинувачують у фінансових порушеннях, які він начебто скоїв на території РФ. Чому його затримали саме зараз та чому досі немає конкретних документів щодо цієї справи невідомо.

Євген отримує підтримку зі сторони Консульства України в Італії та адвоката, який намагається запобігти екстрадиції Євгена до Росії, розуміючи політичну ситуацію між Україною та Росією та можливі наслідки даної справи, враховуючи що Євген Лавренчук підтримував Україну навіть працюючи в Росії і покинув Росію з політичних причин коли почалася війна.

Сім‘я і близьке оточення Євгена дали дозвіл на публічне розголошення справи розуміючи що кримінальна справа проти нього сфабрикована,схожа на політичне переслідування і сподіваючись на підтримку ЗМІ та його колег, які зможуть вплинути на ситуацію і не допустити ектсрадиції Євгена Лавренчука до країни-агресора.

Я сподіваюсь що скоро в Євгена з‘явиться доступ до телефону і соцмереж і він зможе особисто прокоментувати те що відбувається але поки що я пишу тут від його імені. Я знаю родину Євгена і його особисто вже десятки років і слідкую за його творчою діяльністю. Я читала статті про нього в яких російські ЗМІ намагались спочатку розкрутити скандал на тему «пропаганди гомосексуалізму» і навіть приписували йому наявність кримінальних справ в Україні. І всі ці спроби закінчувались нічим тому що це неправда і наклеп, звичний для тієї країни сценарій. Мене дуже хвилює і обурює ця ситуація навколо людини яку я знаю як люблячого сина, відомого режисера, талановитого педагога і чесного громадянина. Боляче навіть подумати що зараз відчуває сам Євген і його родина. Я прошу про максимальну підтримку. Адвокат Євгена також буде виступати з офіційною заявлю для ЗМІ. Буду тримати вас в курсі. – повідомляє Мар’яна Палій

В свою чергу мер міста Львова Андрій Садовий закликає не допустити екстрадиції

Ми розуміємо, що українському режисеру та патріоту точно не місце в цьому мордорі.
Я сподіваюсь на розум і справедливість італійського правосуддя. Цій ситуації потрібен максимальний розголос. Темрява боїться світла. Воно зараз дуже потрібне Євгену! – закликає Андрій Садовий.

Група підтримки Євгена тут : Free Eugene Lavrenchuk!

Нагадаємо :

Євген Вікторович Лавренчук (пол. Eugeniusz Ławreńczuk; нар. 24 червня 1982) — український, польський театральний режисер, педагог. Співзасновник (2002) і художній керівник «Польського театру в Москві» (до 2014 р.) та «Школи акторської майстерності та режисури»[5]. Головний режисер Одеського національного академічного театру опери та балету. Ректор «Першої української школи театру і кіно» (2018). Один з наймолодших режисерів у світі[14] — його режисерський дебют був у 16 років. Поставив більше 30-ти вистав. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів в Європі. Здійснює постановки, а також веде активну педагогічну діяльність в Україні, Польщі, Німеччині, Литві та Ізраїлі. Народився в 1982 році в місті Львові, там само закінчив польську школу ім.Марії Магдалени.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen − fourteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.