ЄС|NATO

Українські біженці у Польщі, які працюють на українські компанії зможуть уникнути подвійного оподаткування

Українські біженці у Польщі, які продовжують працювати дистанційно на українські компанії, зможуть уникнути подвійного оподаткування з цих доходів

Натомість їхні податкові відрахування будуть надсилатися в Україну. Йдеться лише про співробітників тих компаній, які не мають зареєстрованих представництв у Польщі.

Про це повідомили у опублікованому листі Міністерством фінансів Польщі, повідомляє BORDO.

“Як правило, ми не відкидаємо можливості збереження центру життєвих інтересів українців в Україні під час війни”, – йдеться у заяві Департаменту прибуткового податку Міністерства фінансів Польщі.

Раніше BRDO та IT-асоціація України зверталися до урядів та Міністерства фінансів країн ЄС – Польщі, Чехії, Болгарії, Німеччини, Угорщини, Румунії та Словаччини. Вони попросили не змінювати податкове резидентство підприємців-біженців, котрі опинилися в цих країнах через війну війни.

[su_posts template=”templates/list-loop.php” posts_per_page=”4″ tax_term=”4″ order=”desc”]

“Таким роз’ясненням країна-сусідка знову виявляє солідарність з українським народом і не намагається тлумачити на свою користь питання визначення центру життєвих інтересів українців, навіть якщо вони будуть перебувати у Польщі понад 183 дні. Саме перебування в Європі на строк понад 183 дні може створити юридичну невизначеність у статусі податкової резидентності українських біженців та призвести до необхідності сплати податків у країні тимчасового перебування”, – пояснили у BRDO.

Як повідомляв OBOZREVATEL, українські біженці вже у серпні мають сплачувати податки в тих країнах, в яких вони перебувають. За законом у більшості країн ЄС після 183 дня перебування іноземних громадян надають статус “податкового резидента” та зобов’язують платити до бюджету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України