Новини

Українська символіка в корпоративній айдентиці

Після Помаранчевої революції українські фольклорні та етнографічні елементи стали модним трендом не тільки в нашій країні, а й у світі. Впізнавані українські символи можна побачити на муралах, у принтах тканин, в елементах промислового дизайну та навіть у модних колекціях на найвідоміших світових подіумах. І звісно, вітчизняні компанії не залишились осторонь від цього світового тренду та використовують українські мотиви в своїй продукції й навіть корпоративній айдентиці. Яскравим прикладом вдалого використання такого підходу є візуальне оздоблення бренду VODA UA. Під цим брендом компанія «Астрея» виробляє джерельну карпатську мінеральну воду.

VODA UA – це перша у світі мінеральна вода у вишиванці. Останніми роками цей елемент українського одягу все частіше можна зустріти на українцях у будь-який день. Вишиванка під діловий костюм, весільна сукня-вишиванка та навіть кеди-вишиванки – стають новою нормою. Компанія «Астрея» пішла далі у своєму захопленні українською національною символікою, якою просякнута вся айдентика бренду VODA UA. Вони органічно поєднали такі найбільш впізнавані українські національні елементи як вінок, квітки маків та гаптовану вишиванку. В результаті з‘явився унікальний цілісний образ українського продукту, одночасно патріотичний, естетичний та впізнаваний. Він є закономірним кроком у захопленні українською національною символікою, яку розпочав славетний дизайнер Жан Поль Готьє.

Едуард Лозовський, генеральний індустріальний комерційний менеджер у сфері громадського харчування компанії «Астрея», розповів про славетну подорож вишиванки модними подіумами – аж до того часу, як український символ опинився на етикетці відомої пляшки води VODA UA .

Використання українських етнічних елементів для брендингу карпатської мінеральної води виглядає максимально органічно. І так би й було для будь-якого іншого бренду. Проте VODA UA – це fashion-бренд. В ньому всі елементи – дизайнерська пляшка, бездоганна якість води та лаконічний естетичний брендинг – мали створювати справжній витвір мистецтва.

Тому історія брендингу має значно глибше коріння, ніж здається на перший погляд. Вона сягає сонячної Куби, звідти тягнеться вглиб років – крізь The New York Times аж до Жана Поля Готьє. «Власне, з пана Готьє й почалася модна хода вишиванки світовими подіумами», – згадує бізнесмен Едуард Лозовський. Невдовзі після помаранчевої революції 2005 року французький дизайнер відвідав Київ і так надихнувся українським духом свободи, що створив «українську колекцію». Редакторка «Vogue» Анна Вінтур підкреслила, що «це найкраще, що коли-небудь робив Жан-Поль» – саме з цього часу, вважає Лозовський Едуард, колесо історії моди почало обертатись навколо української національної естетики.

Вже за кілька років Джон Гальяно, директор модного дому «Dior», створює етноколекцію з українською вишивкою, яку критики охрестили «Заморожені українські наречені». А вже наступного року арт-директор Gucci створила колекцію з гуцульською вишивкою. «Це був початок розквіту української естетики на світових подіумах», – розповідає бізнесмен Едуард Лозовський. Далі були покази в Парижі та Нью-Йорку, присвячені українським амазонкам. Світ був готовий до того, що трендом літа 2016 року «The New York Times» назвав українську вишиванку.

«Коли ми думали над айдентикою для бренду, весь світ обговорював нову колекцію модельного будинку «Valentino», яку презентували в кубинській Гавані», – згадує бізнесмен Лозовський Едуард. Її унікальністю стало поєднання відомих силуетів бренду з традиційним українським одягом.

«Так до айдентики нашого бренду увійшла вишиванка. Модна, смілива й пізнавана – як наша природна джерельна мінеральна вода. До речі, це перша у світі мінеральна вода у вишиванці», – підкреслює Едуард Лозовський.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України