Війна РФ проти України

Українки повідомляють про згвалтування окупантами – омбудсмен

З початку вторгнення Росії в Україну офіс уповноваженої з прав людини отримує скарги від українців про статеві злочини російських військових.

Про це повідомили у Офісі омбудсмена Людмили Денісової на запит “Української правди

“З початку збройної агресії Росії проти України на “гарячу лінію” уповноваженого надходить інформація про вчинення військовослужбовцями Російської Федерації насильницьких злочинів, у тому числі проти статевої свободи та статевої недоторканості особи”, – повідомили у Офісі омбудсмена.

У Денісової повідомляють, що надалі передають цю інформацію до правоохоронців.

Нагадаємо – з початку війни у соцмережах з’являлися повідомлення про зґвалтування окупантами, котрі захоплювали українські містечка.

Крім того, про зґвалтування росіянами говорив глава Миколаївської ОДА Віталій Кім під час розмови із представниками російського опозиціонера Олексія Навального.

Інформації про подібні злочини росіян в офіційних українських відомствах поки що немає, хоча у перші дні окупації у місті Херсон місцеві ЗМІ повідомляли про десятки скарг українок.

Також у перехоплених українськими захисниками розмовах окупанти хваляться своїм родичам у Росії про випадки зґвалтування.

На початку березня у розмові із британським аналітичним центром глава МЗС України Дмитро Кулеба також розповів про випадки зґвалтування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України