Україна завершила 2018 рік з найвищим за 7 років зростанням ВВП і найнижчою за 5 років інфляцією, – НБУ

Про це розповів в інтерв’ю виданню Central Banking глава Нацбанку Яків Смолій. Інтерв’ю оприлюднила прес-служба НБУ.

“Окупація Криму і російська агресія на сході України (в 2014 році, – ред.) Викликали велике падіння ВВП і значно вплинули на економіку України в той час. Однак, це не мало значного впливу на політику центрального банку. Український бізнес зміг адаптуватися до ситуації і переорієнтуватися на інші експортні ринки, крім Росії. Тому надходження від експорту зараз ростуть. Їх зараз досить, щоб ми могли відчувати себе впевнено в нашому новому валютному режимі, який був введений в 2015 році. Це добре видно в статист чеських даних по 2018 році. Зростання ВВП був найвищим за сім років – на рівні 3,3%, валютні резерви зросли до 20,8 мільярдів доларів США, а інфляція була найнижчою за п’ять років “, – підкреслив Смолій.

Глава НБУ прогнозує, що на кінець поточного року інфляція в Україні складе близько 6% (в грудні 2018 го вона дорівнювала 9,8%).

“Інфляція в 2018 році перевищила як наші очікування, так і наш цільовий показник. Однак вперше за багато років вона залишалася в межах десяти відсотків. Ми підвищили облікову ставку до 18% і бачимо результати. Нам вдалося зламати тенденцію, коли інфляція в 2015 році перевищувала 40%, і звести її до значень, виражених однією цифрою. Це відмінний результат. Жорстка монетарна політика довела свою ефективність. Ми бачимо позитивні тенденції. В кінці грудня 2018 року інфляція дорівнювала 9,8%. На кінець лютого цього року вона знизилася до 8 , 8%, що наближається до наших очікувань. Згідно з нашими інфляційним прогнозами, на кінець цього року інфляція буде приблизно 6%. Це все ще перевищує наш цільовий показник, але має тенденцію до зниження “, – розповів Смолій.

Смолій додав, що, відповідно до очікувань НБУ, рівень інфляції в Україні “потрапить в межі цільового діапазону в першому кварталі 2020 року”.

За його словами, існують чинники, які виходять за межі повноважень НБУ і впливають на показники інфляції. До них відносяться: тарифи на житлово-комунальні послуги, ситуація на зовнішніх ринках, напружене становище навколо можливих суперечок (наприклад з Китаєм).

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh