Економіка

Україна вела переговори з Boeing по локалізації літаків T-7A Red Hawk

T-7A Red Hawk. Фото з відкритих джерел

Колишній керівник ДП «Антонов» Олександр Лось розказав, що Україна вела переговори з Boeing по локалізації літаків T-7A Red Hawk.

Ці перемовини активно проходили весною 2019 року, проте завершились нічим через саботаж.

З його слів ініціатива була з нашої сторони до компанії Boeing, а вели переговори представники ДП «Антонов», ДК «Укроборонпром» та Міністерства оборони України.

«Свого часу мною був запропонований проєкт локалізації виробництва літака, який тоді мав «робочу» назву T-X, а зараз відомий, як Т-7А Red Hawk. Мова йшла про кінцеве складання літака на потужностях ДП «Антонов», – сказав Олександр Лось.

Це передбачало використання американської логістичної системи зі створенням складу комплектуючих.

Україна вела переговори з Boeing про локалізацію літаків T-7A

Кормова секція планера літака T-7A Red Hawk. Фото: Saab

«Вже було погоджено і навіть знайдено відповідне приміщення у Києві на якому мали зберігатися деталі від Boeing. Але далі почався саботаж», – розповів колишній очільник ДП «Антонов».

Ця інформація стала доповненням до раніше озвученої керівником комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

Згодом про можливу співпрацю з Boeing сказав віцепрем’єр-міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Наміри підняти питання оновлення бойової авіації для Повітряних Сил ЗСУ, за рахунок локалізації виробництва в Україні, віцепрем’єр-міністр збирається під час візиту до Сполучених Штатів.

«Я не виключаю, що під час мого візиту в США ми з цими пропозиціями будемо звертатися в компанію Boeing, зокрема щодо можливої локалізації виробництва літаків цієї компанії у нас на «Антонові», – сказав він.

Щоправда, жоден з посадовців тоді не уточнив про яку саме модель літака може йтися.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України