Українське військо

Україна стала 6 державою у світі з повним комплексом розробки і виробництва всіх компонентів для протикорабельної ракети

Треба віддати належне Зеленському – він вміє забивати ефір своєю інформацією. І хотілося б не відповідати йому, але доводиться. Ось і маємо два дні під девізом “Стадіон, так стадіон”. Про це повідомив радник Президента Юрій Бірюков.

А ось Нептун. І він якось ось повз нас. Фахівці поохали, поцокали мовою, військові аташе сьогодні взагалі в шоці були. Нептун? Що це? Про що це?

Розумієте, тут така штука. У всьому світі є П’ЯТЬ країн володіють всім комплексом розробки і виробництва всіх компонентів даного виробу. П’ЯТЬ країн в світі. Було … Тепер шість. Наша країна на рівних увійшла в цей елітарний клуб. І ні, це не просто “ну, ракета”. Крім робочих місць, величезного експортного потенціалу (а навіщо там сьогодні були аташе?), Крім податків до бюджету – це ще розвиток власної школи ракетобудування.

Ми сьогодні багато говорили з генеральним конструктором КБ “ЛУЧ”. Олег Петрович розповідав про свої перші ескізи і проекти, про мрії в 2010 році … про мрії в 2012 році … Про те, як різали фінансування і забороняли працювати з цією розробкою, як надія згасала, як росіяни господарювали на інших підприємствах ВПК України. І дуже часто його очі зволожувалися на мить.

А потім 2015 рік. Потім прийняття Державної програми, початок фінансування, початок активної роботи. Перші кидкові випробування, перші випробування маршового двигуна.

Сьогодні ракета пройшла 225 кілометрів, зробивши по ходу руху 4 повороти і повністю підтвердила заявлені характеристики. Попереду ще кілька етапів … і вони теж будуть пройдені.

Було п’ять країн. Стало шість країн.

Було стало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh