Економіка

Україна рекордно збільшила імпорт деяких продуктів

У прес-службі Міністерства аграрної політики розповіли, що з початку поточного року Україна рекордно збільшила імпорт деяких товарів

Як передає Голос украънською, в Міністерстві підкреслили, що за перші 8 місяців цього року Україна наростила експорт більш ніж на 9%, а імпорт – більш ніж на 20%.

За вказаний проміжок часу українські виробники збільшили експорт соняшникової олії на 25%, кукурудзи – на 23% і пшениці – майже на 14%. У структурі експорту понад 50% української продукції припадає на азіатські держави. В цілому українських товарів було експортовано в країни Азії на 7,5 млрд доларів, в країни ЄС і США на 4 млрд доларів. Головним імпортером української аграрної продукції як і раніше залишається Китай, на другому місці йде Індія, трійку лідерів замикають Нідерланди.

Якщо говорити про імпорт, то він став рекордним з Євросоюзу

З країн ЄС Україна імпортує майже 49% всієї продукції. З початку поточного року різко збільшився імпорт насіння соняшнику і мороженої риби. Також продовжує зростати імпорт з азіатських держав, і на їх частку зараз припадає близько 20% всього імпорту. На частку країн Південної та Північної Америки припадає 13% імпорту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України