ЄС|NATO

Україна отримала статус кандидата до ЄС

Україна планує виконати поставлені ЄК умови вже до кінця 2022 року

Дуже добра новина для всіх українців – Європейська рада надала Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу. Рішення одноголосно підтримали усі лідери ЄС під час саміту у Брюсселі 23 червня.

Новину опублікував президент Європейської ради Шарль Мішель у Twitter.

Зазначається, що кандидатство – це своєрідний символ підтримки України на фоні війни з Росією.

Крім того, Єврорада ухвалила рішення надати статус кандидата у ЄС Молдові. Щодо Грузії, то Єврорада вирішила визнати європейську перспективу Грузії та готова надати статус кандидата, як тільки будуть улагоджені невирішені питання.

З набуттям статусу наша країна отримає право брати участь у багатьох нових ініціативах ЄС та отримає доступ до фінансової допомоги для країн, які готуються до вступу до Євросоюзу. Наша країна стане більш привабливою для інвесторів і отримає захищеність ведення бізнесу.

Що важливо та актуально на сьогоднішній день – виділення коштів для повоєнного відновлення України ЄС розглядатиме як внесок у добробут потенційного члена Євросоюзу, а не третьої країни.

Водночас Єврокомісія оголосила умови, які необхідно виконати для збереження статусу та подальшого просування шляхом євроінтеграції.

Так, серед обов’язкових вимог: посилення боротьби з корупцією та призначення нових керівників НАБУ та САП, продовження реформ судової системи та Конституційного суду, імплементація антиолігархічного закону, зміна законодавства про медіаресурси та національні меншини.

Україна планує виконати поставлені ЄК умови вже до кінця 2022 року.

Варто зазначити, що звичайна процедура вступу до ЄС для держав-кандидатів проходить дуже довго – від кількох до десятиріч.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України