Політика

Угода з ЄС не дозволяє перебування ЧФ РФ в Україні — експерт

Політичний аналітик та голова Громадянського Комітету Національного Порятунку Павло Нусс повідомив, що в преамбулі, розділ 2, статті 4, по пунктах Угоди про Асоціацію розписана співпраця України з ЄС в сфері безпеки та досягнення миру на Європейському континенті.

Там зхаписано, що перебування ЧФ РФ на території України прямо порушує низьку пунктів договору про Асоційоване членство України в ЄС, і ці недоліки не просто треба виправити, а зробити так, щоб територіально-водний ресурс України міг перейти у користування вітчизняного флоту та Європейським Миротворчим місіям ООН та НАТО.

Таку думку він висловив в коментарі УНН. За його словами, з такими умовами, Україна стане Східноєвропейським лідером з питань Європейської безпеки. “ЧФ РФ є неконтрольованою військовою базою, яка діє на території України. Сирійській конфлікт та російська активність дали нам чітко зрозуміти — дії РФ не завжди можуть співпадати з інтересами Європи та безпосередньо України в інших можливих конфліктах, тому, подальше перебування ЧФ РФ на території України є неможливим суто з політико-економічних міркувань” — зауважив Нусс.

Він переконаний, після 2015 року почнеться виведення російського флоту з Криму, та переоснащення його під Європейські стандарти. “На сьогодні говорити про повне виведення ЧФ РФ з Криму зарано. Попереду у нас Президентські вибори, на яких головний фаворит кампанії не може діяти прямо у цьому питанні. На жаль, але в Україні проживає значна частина російсько-налаштованих виборців, які не підтримають цю ініціативу. А вже після виборів Президент буде мати можливість відкрито діяти та поглиблювати співпрацю в Рамках Україна-НАТО. Після 2015 року Росія розпочне виведення ЧФ РФ з території України. Враховуючи енергетичні перспективи після підписання Угоди про Асоціацію, Україна спокійно денонсує Харківську Угоду, яка не відповідає національним інтересам України. Звільнення Криму надає можливість переоснащати вітчизняний флот, та задіяти до співпраці НАТО та інші місії. Україна щорічно наповнюватиме бюджет мільярдами доларів, а місцеве населення отримає додаткові робочі місця” — підкресли політолог.

gazeta.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.