Авторські статті

У військовому містечку «Дружба-2» відбулося відкриття сучасної потужної котельні

4У військовому містечку «Дружба-2» 6-го арсеналу озброєння Збройних Сил України, який дислокується у Чернігівській області, відбулося урочисте відкриття нової сучасної й досить потужної котельні.

На відкритті об’єкту були присутні голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, представник Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України полковник Андрій Берназ, директор Василь Якубовський та інші представники місцевої влади і військового відомства.

Збудував об’єкт та підвів до нього всі необхідні мережі та дорогу колектив Науково-виробничого об’єднання «Екотех». Також на їхньому утриманні знаходиться і обслуговуючий персонал. Військове відомство оплачуватиме фірмі тільки теплопослуги.

Нова котельня, на відміну від старої, яка працювала на мазуті, використовує альтернативне паливо — деревні пілети в гранулах, що значно економічно вигідніше. Також котельня повністю автоматизована, в ній працює 6 котлів, які повністю забезпечують потреби теплопостачання як арсеналу, так і селища Дружба. Екопотужність котельні складає 8 мегаВт. Обслуговують її всього 6 операторів.

— Завдяки новій котельні військове відомство кожного опалювального сезону економитиме державні кошти на забезпеченні теплом арсеналу і селища в межах 10 мільйонів гривень. З наших плечей зняли тягар по ремонту, обслуговуванню котельні, підвозу палива, оплаті праці персоналу тощо. Також важливо, що деревні пілети — це екологічно чисте паливо, яке виготовляється в Україні, ми не прив’язані ні до вугілля, ні до газу, що на сьогодні дуже важливо. В перспективі перед нами стоїть завдання створення подібних об’єктів й в інших гарнізонах Збройних Сил України, — зазначив полковник Андрій Берназ.

У зв’язку з тим, що арсенал є об’єктом підвищеної уваги, стара котельня буде законсервована з певним запасом палива і, за необхідності, протягом доби може бути запущена до експлуатації.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України