У відповідь на фільм Путіна Порошенко написав статтю про Крим

Президент України Петро Порошенко написав статтю “Крим як і раніше Україна” для The Wall Street Journal.

 

“Рік потому Крим залишається частиною України, і це наша спільна відповідальність з рештою світу, щоб скасувати несправедливість де-факто і де-юре – зробити так, щоб агресор пішов. Рано чи пізно Крим повернеться тому, кому він належить, і наш спільний обов’язок зробити це якомога швидше – з поваги до прав наших громадян, міжнародного права і заради збереження глобальної безпеки “, – написав глава української держави.

Порошенко нагадав, що рівно рік тому український Крим був незаконно анексований сусідньою державою – Російською Федерацією.

“Я сам був свідком незаконної і ганебної окупації, і ніколи не забуду і не виправдаю це. Коли я відвідав кримську столицю Сімферополь рік тому, щоб допомогти домовитися про врегулювання, я бачив багато “маленьких зелених чоловічків”, які насправді були добре озброєними професійними солдатами. І хоча вони були в масках і переодягнені, у формі зі зміненим маркуванням, стало ясно, що кожна команда окупації приходила з одного джерела: з Кремля”, – підкреслив український президент.

Також він згадав агресію на Донбасі, в результаті якої загинуло понад 6 тисяч осіб, а регіон перетворився на руїну. “Незважаючи на відновлення перемир’я, яке я підписав у Мінську минулого місяця, періодично насильство триває”, – підкреслив Порошенко.

За словами президента України, Росія своїми діями не тільки “зазіхнула на міжнародне право, але і відняла у громадян України право жити у власній державі”. “Москва швидко експортувала свою владу сильної руки, що розправляється з інакомисленням, ЗМІ та доступом до інформації”, – сказав Порошенко, згадавши також загрозу депортації і порушення прав місцевих жителів півострова, особливо кримських татар.

Президент нагадав, що 27 березня 2014 100 держав-членів ООН прийняли резолюцію, в якій підтримали територіальну цілісність України і визнали Крим частиною України. “Ми пам’ятаємо і цінуємо цей прояв міжнародної солідарності в годину потреби. І ми віримо, що кримський народ знову здобуде свою рідну землю”, – підкреслив він.

Корупція інфо

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh