Новини з Австрії

У Віденському зоопарку приспали орангутанга

У вівторок у зоопарку Шенбрунн у віці майже 50 років приспали самця орангутангf Володимира. Він був найстарішим самцем у Європейській програмі збереження зникаючих видів (EEP).

За останні кілька тижнів стан його здоров’я різко погіршився, тому це рішення було неминучим із міркувань захисту тварини, повідомив зоопарк у середу. «На жаль, не було жодних підстав сподіватися, що стан Володимира знову покращиться», — розповів Томас Ворачек, голова ветеринарної практики зоопарку Шенбрунн. «Небагато орангутанів досягають такої старості. Це можливо лише при максимальному хорошому догляді. Через його похилbq вік ми уважно стежили за ним із ветеринарної точки зору протягом останніх кількох років».

Володимир народився 1974 року і приїхав до Віденського зоопарку 1991 року з москви транзитом через Амстердам. Тут у червні 2022 року він забезпечив успіх програми розмноження із самкою Кендарі. Володимир був зі своєю зграєю до кінця, хоча самці орангутанів не дуже займаються вирощуванням молодняку. За деякими даними орангутан вважається найрозумнішою твариною після людини.

Зоопарк Шенбрунн спільно з Європейською програмою розведення орангутанів Борнео ухвалить рішення про те, чи з’явиться новий самець у цій групі, і якщо так, то коли.

Через масштабне розчищення лісів і пов’язане з цим руйнування довкілля на островах Борнео і Суматра ці чарівні тварини знаходяться на межі зникнення. З 2021 року Віденський зоопарк підтримує проект зі збереження орангутанів та багатьох інших видів у районі Кінабатанган на малайзійському Борнео.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України