Новини з Австрії

У Відні хочуть встановити за 330 тисяч євро пам’ятник гастарбайтерам

У Відні хочуть змонтувати пам’ятник гастарбайтерам. Переговори просунулися вже далеко. Очікується, що вартість проєкту становитиме 330 000 євро.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, плани вже зовсім конкретні. Ініціатор Саво Рістіч багато років планував проект, і зараз переговори з містом та спонсорами близькі до завершення.

Місце, очевидно, також уже відомо: Helmut-Zilk-Park за головним залізничним вокзалом раніше відомий як Südbahnhof. У 1960-х та 1970-х роках саме сюди прибули перші заробітчани. Для менеджера проекту Ристича, чиї батьки теж приїхали до Відня з Хорватії у 1960-х роках, це місце є символічним: «Якщо ви хотіли відчути себе як удома, ви приїжджали на Південний вокзал, щоб зустріти співвітчизників», — каже він.

Через 50 років Ристич тепер хоче створити місце пам’яті. «Ми думали, що меморіал буде важливим як якір, як початок історії, щоб історія залишалася живою», — каже він в інтерв’ю. Однак, як наголошує ініціатор проекту, однією пам’яткою зупинятися не варто. Вони також хочуть створити освітній центр, де студенти, які приїжджають до Відня в рамках Тижня Австрії, зможуть дізнатися про історію заробітчан.

Пам’ятник заробітчанам коштуватиме близько 330 000 євро. В інтерв’ю Ристич задоволений тим, що вже є зобов’язання щодо фінансування від різних зацікавлених сторін, таких як Volkhilfe, Торгова палата та Австрійська федерація профспілок. Офіс інтеграційного міського радника та віце-мера Крістофа Відеркера (NEOS) також погоджується з проектом. За словами Ристича, не вистачило б лише остаточних переговорів із містом. Він сподівається, що останні деталі буде обговорено наприкінці червня, після чого можна буде шукати виконавців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України