Техно

У Великобританії для ЗСУ розробляють стійкі для засобів РЕБ дрони

Британська компанія Dynamics працює над технологією, яка може допомогти утримати українські розвідувальні дрони в небі навіть після того, як росія спробує заглушити їх електронними засобами.

Про це повідомляє Reuters

Це невелика, але важлива частина міжнародних зусиль союзників України на підтримку її програми безпілотників, яка, як сподівається Київ, дасть їй перевагу над набагато більшим ворогом, що має в своєму розпорядженні набагато більше ресурсів.

Компанії з десятків країн постачають безпілотники і комплектуючі до них в Україну. Деякі з них, такі як Evolve Dynamics, також зосереджуються на технологічних досягненнях, призначених для протидії потужним засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ) Росії.

Розробляючи альтернативні алгоритми радіозв’язку, вони мають на меті ускладнити для Росії можливість глушіння сигналу з її розвідувальних дронів, що зробить їх марними.

Обидві сторони посилили розгортання систем РЕБ, які можуть порушувати частоти, що передають команди від пілота до безпілотника, змушуючи їх падати з неба або промахуватись повз ціль.

“Це постійна гра в пінг-понг між супротивниками”, – сказав Майк Дьюхірст, виконавчий директор Evolve Dynamics, який підрахував, що за останні два з половиною роки безпілотники Sky Mantis компанії були 85 разів модернізовані.

Завдяки Evolve Dynamics, чиї розвідувальні дрони в Україні шпигують за пересуванням ворога, військові підрозділи отримують запчастини та оновлення програмного забезпечення безпосередньо від компанії, що дозволяє їм, де це можливо, вносити зміни самостійно.

“Ми додаємо технології до існуючих безпілотників, модифікуємо їх. Це може бути зміна програмного забезпечення, зміна обладнання”, – сказав Дьюхерст.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України