У Тернополі багатотисячне віче оголосило страйк

1 грудня 2013 року на Театральному майдані Тернополя зібралося велелюдне віче.

Близько 20 тисяч жителів Тернополя та области, представники Всеукраїнського об’єднання “Свобода” та инших опозиційних сил, громадські та молодіжні організації, студенти-активісти та усі небайдужі вийшли, щоби вимагати відставки Президента України і уряду Азарова, які зрадили свій народ і допустили нелюдські знущання бійців “Беркута” над мирним зібранням у Києві. Громада скандує “Ганьба” злочинній владі!

“Вчора Президент України Віктор Янукович перейшов межу, – зазначив міський голова, свободівець Сергій Надал. – Кривава розправа над беззахисними дітьми на Майдані Незалежности вдосвіта 30 листопада кинула виклик власному народові. Тому сьогодні ми, український народ, люди різної національності, мови, віри, соціяльного статусу, і старі і молоді, стаємо єдиними у прагненні – усунути від влади Януковича і його орду. Янукович втратив моральне право бути гарантом конституційних прав і свобод українців. Він має бути усунутий. Уряд має піти у відставку. Має бути проведене детальне і відкрите розслідування. Режим повинен понести суворе покарання.

На хвилі народного обурення Україна має обрати парламент, який разом з новим урядом і новим президентом назавжди приведе країну в Европу. Проукраїнська влада повинна швидкими темпами модернізувати країну за европейським зразком. Ми маємо стати гідною і сильною, національно самобутньою частиною ЕС!”

Депутати одностайно вирішили оголосити з 1 грудня 2013 року у м. Тернополі безстроковий загальноміський мирний страйк.

“Українці ще у 1991 році твердо сказали: “Ми – вільний український народ і хочемо жити у своїй незалежній державі”, – переконаний голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець. – Нині ми знову підтверджуємо ці слова! Назад повернення немає! Тому ніякими автозаками, ніякими гумовими палицями чи спецзасобами впевнений хід народу до вільної, демократичної держави у колі европейських держав не спинити. Велелюдні майдани по всій Україні – беззаперечний цьому доказ!

Після цього багатотисячне віче продовжилося. Участь у ньому взяли представники опозиційних партій та близько 20 тисяч мешканців Тернопільщини. “Банду – геть!” – скандували учасники протесту.

“Ми вдячні, що ви є тут, що ви показуєте свій опір. Ми давно не бачили таких майданів! Сьогодні на Театральному майдані – тисячі тернополян і мешканців области! Українці – толерантний народ, який терпів банду більше 20 років. Але зараз прийшов час повалення злочинного режиму! Режиму, який не визнає загальнолюдських цінностей, режиму, який знищував і знищує наших співвітчизників, режиму, якого не лякає невинна кров мирних жителів. Час змін прийшов! Банда повинна раз і назавжди піти у відставку. Ми прийшли не на мітинг, ми прийшли, щоб змінити історію. Настав час рішучих дій! Тому з сьогоднішнього дня ми оголошуємо страйк! Я впевнений, що ми розпочнемо українську революцію і поставимо цей режим на коліна! Кожен, хто сьогодні прийшов на майдан, має вистояти до кінця! Український народ непереможний!”, – наголосив голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Володимир Стаюра.

Учасники віча одностайно підтримали рішення про створення Страйкового комітету. До нього ввійшли представники опозиційних партій та громадських організацій. Очолив Страйковий комітет голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Володимир Стаюра.

“Кілька днів тому відбулася ганебна зрада інтересів українського народу, перекреслено шлях в Европу! Але ми не можемо змиритися з таким розвитком подій! Ми повинні показати, що український народ – це єдина велика українська сім’я. Ми – господарі на своїй землі! Ми повинні диктувати умови! Політика “регіоналів” – це політика грабунків та відстоювання власних інтересів. Ми бачимо, як нещадно придушуються будь-які вияви непокори. Але ми не маємо мовчати. Ми маємо сказати цьому режиму : “Ганьба!” На наших плечах – велика відповідальність. І від того, що ми робимо сьогодні, від нашого вибору залежить наше майбутнє, майбутнє наших дітей!”, – звернувся до присутніх голова Тернопільської міської організації ВО “Свобода” Роман Навроцький.

Світлини:

https://plus.google.com/u/0/photos/104331009406632508844/albums/5952410655826667297

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

12 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh