Техно

У світі виник один із найбільших дефіцитів напівпровідників

Починаючи з 2020 року, у цифровій індустрії розпочався один із найбільших дефіцитів напівпровідникової продукції. Такого ажіотажу навколо мікросхем не було за останні десятиліття

У світі розпочався один із найбільших дефіцитів напівпровідникової продукції. Такого ажіотажу навколо мікросхем був за останні десятиліття.

Як повідомляє РБК-Україна, криза позначилася на всьому: ціни на відеокарти та ноутбуки зросли, виробництво холодильників та автомобілів затримується.

Варто зазначити, що напівпровідники – це кристалічні речовини, які можуть проводити електричний струм. Найвідоміший напівпровідник – кремній (Si). Серед ключових сучасних напівпровідникових пристроїв – процесори та інші мікросхеми.

Практично у всіх гаджетах є напівпровідники: смартфони, планшети, персональні комп’ютери, телевізори, автомобілі. В останніх чіпи необхідні для систем, які стежать за дорогою, для мультимедійних систем та багатьох інших “плюшках”. Також вони використовуються в апаратах ШВЛ та космічних супутниках.

Експерти виділяють дві основні причини, що вплинули на глобальне скорочення напівпровідників. Перша – пандемія, а точніше – її наслідки. Друга – торговельна війна між США та Китаєм, яка почалася під час правління американського президента Дональда Трампа.

На початку пандемії люди почали масово купувати техніку. Вона потрібна була для “віддалення”. Восени 2020 року також зріс попит на пристрої із розважального сегменту. Сюди відносяться Xbox та PlayStation, планшети, телефони, телевізори.

Також негативно на ситуації позначилася торгова війна США та Китаю. У 2020 році американський уряд ввів обмеження на SMIC – найбільшого виробника мікрочіпів. Компанія не могла співпрацювати з американськими колегами для придбання обладнання для виробництва чипів. Також китайцям заборонили продаж напівпровідників США. На тлі цього замовники звернулися до конкурента SMIC – ним виступає тайванська компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC). На тлі цього ланцюжка постачання чіпів довелося перерозподілити.

В результаті кінцеві споживачі також страждають від дефіциту напівпровідників. Тепер набагато складніше знайти у продажу потрібні гаджети. Постачання смартфонів, планшетів або холодильників можна чекати місяцями.

На тлі дефіциту напівпровідників варто очікувати на подорожчання смартфонів, ноутбуків, автомобілів, планшетів та іншої техніки, де використовуються чіпи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України