Економіка

У супермаркетах України більше не буде “маєчок”

В Україні з 10 грудня заборонено розповсюдження безкоштовних пакетів. Так, магазини повинні стягувати певну суму за кожен пакет, який знадобився покупцеві для впакування товару.

Україна, відповідно до міжнародних трендів, з 10 березня забороняє розповсюдження легких та надлегких пакетів – “маєчок”.

При цьому з січня 2023 року в магазинах не буде вже й надтонких пакетів, які використовуються для первинного пакування продуктів (м’яса, риби, сипких продуктів).

Варто зазначити, що закон, що набув чинності, викликав як повне схвалення українців, так і певне роздратування. То навіщо ж забороняють пакети?

Скорочення попиту пластикову продукцію має призвести до зменшення забруднення довкілля.

І тут показовим є позитивний світовий досвід. Наприклад, у Туреччині за перший рік заборони використання скоротилося на 75%, а відповідний податок в Ірландії зменшив попит на 90%.

Зазначимо, як повідомлялося, в Україні з 10 грудня заборонено прості пластикові пакети. За них українців каратимуть.

Нагадаємо, більшість супермаркетів вже запропонували альтернативу своїм клієнтам, а саме різноманітні мішечки, сіточки та еко-сумки. Коштує така заміна відчутно дорожче – від 25 до 40 гривень.

В Україні з 10 березня 2022 року забороняється продавати та розповсюджувати в магазинах та закладах громадського харчування надтонких, тонких та оксорозкладних пластикових пакетів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України