Водночас проблема з постачальниками вплине не тільки на цей проєкт, але й на галузь в цілому, зокрема на будівництво підводних човнів
Джерело: Defence Express
Якщо Військово-морські сили США вирішать відкласти заплановану закупівлю авіаносців Gerald R. Ford, то можуть суттєво постраждати постачальники критично важливих комплектуючих для цих кораблів — таку заяву у понеділок, 8 січня, зробили у суднобудівній компанії Huntington Ingalls Industries (HII) — зволікання із закупівлею серйозно вплинуть на ланцюжки постачань, які ще відновлюють після збоїв через пандемію.
Наразі американський флот вже закупив чотири авіаносці класу Gerald R. Ford (з яких один перебуває на озброєнні), і нещодавно у ВМС США заявили, що служба зараз обмірковує питання, а коли ж їм варто закупити наступні два кораблі (номер CVN-82 і CVN-83), розповідають у виданні Defense One.
Водночас в HII відзначають, що важлива річ, яку аж ніяк не варто відкладати — це “завчасна закупівля основного обладнання у ланцюжку постачань”. У компанії кажуть, що “надзвичайно образлива” інформація про те, що контракт може бути затримано на рік або ж навіть два.
Затримки вплинуть не тільки на проєкт авіаносців класу Ford, але й на суднобудівну галузь США загалом, що досить тривожно. “Будь-яка затримка контрактів на авіаносці, ймовірно, рівноцінно, а можливо й сильніше вплине на будівництво підводних човнів”, — відзначають у HII.
Тому сьогодні у HII намагаються переконати флот вже в цьому році замовити два кораблі, надавши щонайменше трирічне попереднє фінансування закупівель, щоб усунути подальші ризики і якомога раніше укласти контракти з постачальниками, які б вже могли планувати свої графіки.
Бо затримка з авіаносцем CVN-82 може серйозно вплинути на й так не досить міцну промислову базу. Як кажуть у HII, майже половина постачальників у рамках проєкту вже ризикують “охолонути”. У компанії поки що не прогнозують, що постачальники будуть закривати підприємства у цьому чи в наступному році, але загалом ситуація така, що вони. “досить близькі до цього”.
Причому позитивним фактом у контексті авіаносців цього класу, а саме головного корабля USS Gerald R. Ford (CVN-78) є те, що він зрештою може обійтися навіть дешевше, ніж очікувалося — аж на п’ять мільярдів доларів у рік менше у порівнянні з попередником, авіаносцем класу Nimitz і на мільярд більше за цільовий показник економії у 4 млрд доларів.
Нагадаємо, раніше Defense Express розповідав, що США вивели зі Середземного моря найновіший авіаносець Gerald Ford після 8 місяців чергування.