ЄС|NATO

У США розмірковують над тим, яких заходів треба вжити для удосконалення стратегії використання своєї авіації

Що треба, аби зберегти бойову авіацію у війні з сильним ворогом - жорсткішими мають бути навіть навчання

У США розмірковують над тим, яких заходів треба вжити для удосконалення стратегії використання своєї авіації в умовах повномасштабної війни

Джерело: Defence Express

Повітряні сили США раніше цього місяця провели навчання Bamboo Eagle які тривали вісім днів із залученням одразу понад 150 літаків та більш як три тисячі військових. Під час цих навчань було відпрацьовано два напрямки – це Red Flag, коли американські пілоти відточують свої навички ведення боїв у повітрі.

І також Agile Combat Employment (ACE) – простими словами, йдеться про те, що ПС США мають навчитися ефективно переміщуватися з одних баз на інших в умовах різних загроз з метою як підвищення рівня живучості флоту, так і підтримки бойової потужності авіаційної компоненти.

Ці навчання надзвичайно важливі для американських повітряних сил з огляду на те, що згідно з висновками комісії з національної оборонної стратегії США противник буде намагатися агресивно бити по авіабазах США, щоб американські військові не могли їх експлуатувати, і тут йдеться про виклики, з якими американське військо не зіштовхувалося протягом тривалого періоду, як наголошують у виданні Defense News.

Загалом там виділяють три напрямки. Перший – це, звичайно, Індо-Тихоокеанський театр воєнних дій, де Китай може уражати їхні авіабази, і передусім йдеться про Гуам – раніше ми розповідали про те, що у США наполягають на важливості комплексних рішень у питанні захисту їхніх аеродромів від атак КНР.

Звичайно, згадується й Європейський ТВД, а передусім досвід Сил оборони України у протидії російським ракетно-дроновим атакам. Як приклад у виданні звертаються до досвіду таких країн, як Швеція у контексті екплуатації винищувачів з автотрас і розробки концепції малопомітних операцій повітряних сил.

Також згадується і Близький Схід, де з часом ПС США ускладнювали маневри включно з дозаправленням у нетрадиційних локаціях, динамічне командування і розгортання мобільних засобів ураження для оборони.

З огляду на таку ситуацію, у виданні роздумують над тим, яких кроків Держдеп та Конгрес США можуть вжити для покращення ситуації – і перш за все йдеться про те, що Повітряні сили США мають ретельно фіксувати висновки з навчань Bamboo Eagle, щоб удосконалювати їх проведення у майбутнього. З боку Конгресу для цього мають бути виділені кошти, щоб служба могла максимально ускладнювати ці навчання з охопленням декількох бойових командувань.

Щодо аеродромів, придатних для виконання бойових завдань по всьому світу, то тут є робота для Державного департаменту – ідея полягає в тому, щоб отримати від союзників доступ до якомога більшої кількості аеродромів та різних операційних майданчиків і також працювати із союзниками у створені мережі цивільної інфраструктури, яку можна було б обладнати для експлуатації бойовими літаками.

Що треба, аби зберегти бойову авіацію у війні з сильним ворогом - жорсткішими мають бути навіть навчання

U.S. Air Force

Зрештою, питання захисту об’єктів від ракетних і дронових атак теж не має залишатися осторонь, причому в основі тут – високий рівень транспортабельності такими літаками, як С-130, можливість експлуатації озброєння у складних умовах, а також швидкість розгортання – хвилини, а не години.

Як варіант пропонується подвоїти фінансування Армії та Корпусу морської піхоти США, щоб закупити більше переносних системи ППО та протиракетних систем. З боку Defense Express додамо, що важливим також є пошук і реалізація альтернативних засобів протиповітряної оборони з огляду на те, що тим же Stinger-ом, ракета до якого коштує сотні тисяч доларів, і тому витрачати її на щось, крім літаків чи гелікоптерів, сьогодні дійсно розкіш.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України