Політика

У США оприлюднили законопроєкти про допомогу Україні та Ізраїлю: що пропонується

У США оприлюднили три окремі законопроекти, які передбачають допомогу Україні, Ізраїлю та союзникам в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Як пише The Hill, згідно з положеннями законопроєкту щодо України, Держдеп і Пентагон протягом 45 днів після ухвалення зобов’язані представити стратегію США щодо підтримки Києва. Також документ передбачає асигнування $61 млрд у зв’язку з війною в Україні, у т.ч. $23 млрд на поповнення арсеналів США. Проєкт палати представників США про допомогу Ізраїлю передбачає виділення $26 млрд, у т.ч. для протистояння загрозам Ірану.

Крім того, документ наказує президенту США надати Україні ракети ATACMS.

Президент США має домовитися з Україною про відшкодування Києвом економічної допомоги, випливає з оприлюдненого тексту законопроєкту. Передбачається конфіскація російських активів для покриття витрат.

При цьому він має право списати до 50% заборгованості України за надану їй допомогу, але не раніше 15 листопада 2024 року. Голосування щодо законопроектів відбудеться в суботу, 20 квітня.

На що ще підуть передбачені кошти:

  • 11,3 млрд доларів на поточні військові операції США в регіоні.
  • 13,8 млрд доларів на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг.
  • 26 мільйонів доларів на продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, що надаються Україні.

Також законопроєкт посилює нагляд через вимоги особистого моніторингу та передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку України з боку США.

Спікер Майк Джонсон сказав, що законодавство включатиме структуру кредитів для надання допомоги, а також вдосконалену стратегію та підзвітність.

Пізніше в середу Джонсон заявив, що планує оприлюднити текст четвертого законопроєкту, який містить інші пріоритети національної безпеки, зокрема заборону TikTok, положення про допомогу в оплаті допомоги через використання конфіскованих російських активів, санкції та інші заходи для протистояння Росії, Китаю та Ірану.

Нагадаємо, спікер Палати представників США Джонсон призначив голосування щодо допомоги Україні та Ізраїлю, воно відбудеться 20 квітня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України