ЄС|NATO

У США назвали версію танка M1A1 Abrams, яку отримає ЗСУ

Попри те, що вже було оголошено, що Україна отримає саме M1A1 Abrams, існує одразу декілька версій цієї машини

Джерело: Defence Express

Після того, як у США змінили варіант танків Abrams для України з M1A2 на M1A1, що дозволяє прискорити передачу 31 машини, головним питанням залишалась точна версія самого танка.

Бо насправді в Abrams з версіями все значно складніше ніж у Leopard 2. Зокрема якщо навіть просто брати поточні версії M1A1, які є “активі” США, то мова йде про M1A1 FEP, якою користувалися морські піхотинці, а також M1A1 SA, яка у кількості близько 650 одиниць у строю сухопутних сил.

M1A1 FEP Корпусу морської піхоти США
M1A1 FEP Корпусу морської піхоти США

 

Окрім того, були варіанти, що це будуть спеціальні версії машини на експорт. Зокрема є версії M1A1M для Іраку, які були дещо спрощеною версією машини. Наприклад, на машині не була встановлена кулеметна турель, з тепловізійним прицілом, яка відіграє роль командирської панорами.

M1A1M для Ірака
M1A1M для Ірака

 

Але, як пише видання Defense News, яке ексклюзивно поспілкувалось із заступником мінистра оборони США Гейбом Камарильо [Gabe Camarillo], США передадуть до України відремонтовані Abrams у версії M1A1 SA. Тобто у версії, яка ідентична тій, яка зараз експлуатується в американських збройних силах. Але, хоча це й не було уточнено посадовцем, замість броні зі збідненим ураном , яка не передається навіть найближчим союзникам, на машинах встановлять її експортну версію.

У США назвали точну версію танка M1A1 Abrams, яку буде передано Україні й це найкращий варіант

M1A1 SA

Версія M1A1 SA , виходить із заводу з параметрами “0 годин, 0 миль”, тобто її стан відповідає повністю новій машині. Під час модернізації встановлюються нові приціли та засоби спостереження, роль командирської панорами відіграє бойовий модуль з кулеметним озброєнням, засоби комунікації цифровізовані та встановлена інформаційна тактична система FBCB2.

Вважається, що за рівнем M1A1 SA в цілому відповідає M1A2 SEPv2, до того ж обидві модернізації проходили в однаковий часовий проміжок у 2010-х роках. У аналогічній версії танки отримала Австралія та Марокко.

M1A1 SA австралійський збройних сил (фото: Defence Australia)
M1A1 SA австралійський збройних сил (фото: Defence Australia)

 

Також Гейбо Камарильо зазначив, що передача цих машин для України не вплине на графік постачання танків іншим країнам, зокрема Польщі, яка має отримати танки M1A1 FEP та M1A2 SEPv3.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України