ЄС|NATO

У США хочуть переглянути вимоги до NGAD щодо винищувача наступного покоління

Розробка літака шостого покоління у США зараз перебуває під великим питанням – у повітряних силах хочуть наново переглянути, що ж вони хочуть отримати з урахуванням розвитку сучасних технологій

Джерело: Defence Express

Повітряні сили США влітку цього року вирішили офіційно “поставити на паузу” створення стелс-винищувача NGF (Next Generation Fighter), який створюється у рамках програми NGAD (Next Generation Air Dominance) – причому призупинили роботи саме над літаком, тоді як інші елементи “сімейства систем” – такі, як дрони ССA (Collaborative Combat Aircraft) чи “бойова хмара” продовжують створюватися відповідно до визначеного плану.

Сьогодні у ПС США повідомили, що у контексті створення бойового стелс-літака наступного покоління вирішили переглянути суть вимог до цієї машини у рамках прогарми NGAD – причому йдеться про переосмислення ширшого набору можливостей, який має допомогти американському війську в майбутньому домінувати у повітрі, як розповідають у виданні The War Zone.

Зображення - Collins Aerospace
Зображення – Collins Aerospace

 

Питання винищувача шостого покоління обговорювалося під час пресконференції оборонного відомства США заступником начштабу ПС генералом Джеймсом Слайфом і помічником міністра ПС із закупівель, технологій та логістики Ендрю Хантером.

Як пояснює Слайф, з того часу, як у ПС США проводили аналіз концепції винищувача для програми NGAD, країна значно просунулася вперед у питанні розвитку технологічної бази – і тепер виникла ситуація, в якій службі хотілося б реалізувати у платформі ті нові можливості, які були відсутні на той час, коли стартувала програма NGAD – втім, про які саме удосконалення йдеться не повідомляється.

Разом з тим, обидва представники ПС США наголошують на наступному – зараз служба фокусується саме на вирішенні питанні, що їм потрібно для того, щоб виконувати на полі бою ті чи інші місії, а не створенні конкретної платформи для тих чи інших потреб.

Зображення від Lockheed Martin
Зображення від Lockheed Martin

 

“Я знаю, яку місію нам треба виконати, але я не знаю, чи потрібно нам будувати літак, щоб виконувати цю місію. Нам потрібно побудувати систему, яка зможе виконати цю місію”, – відзначив Слайф. Він наголошує на тому, що сьогодні літаки на полі бою можуть виконувати завдання “поза межами” свого типу: яскравий приклад – це ті ж військово-транспортні літаки, які в рамках програми Rapid Dragon модернізують для “скидів” крилатих ракет тощо.

Водночас Хантер наголошує – ПС США у створенні нового літака чи загалом платформи мають відштовхуватися від того, які можливості вже матиме служба протягом наступних десятків років, зокрема йдеться про ті ж F-35, F-22 та F-15EX – і майбутній літак має доповнювати ті функції, які пропонує вже наявний парк літаків.

Загалом поки що залишається невідомим, яке рішення по NGAD можуть прийняти у повітряних силах США – водночас у виданні відзначають, що сьогодні можна говорити про все більшу кількість факторів, що служба зрештою відмовиться від початкових планів винищувача шостого покоління іншою чи навіть декількома платформами.

Крім того, важливою складовою, яка впливає на літак наступного покоління, є його цінник – раніше у США припускали, що вартість однієї машини може втричі перевищувати вартість винищувача п’ятого покоління F-35 і таким чином вони просто фінансово не зможуть реалізувати цей проєкт.

Власне через це у ПС США вже заговорили про нову машину – дешевий легкий винищувач шостого покоління, який можна було б створити з урахуванням всіх помилок проєкту F-35.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України