Духовне

У соборі Святої Софії УГКЦ в Римі було відслужено літургію для українців-католиків в Італії

У Римі владика Діонісій Ляхович здійснив акт посвяти вірних під покров Пресвятої Богородиці

У день спомину священномученика Діонісія Ареопагіта, 3 жовтня, у прокатедральному соборі Святої Софії УГКЦ в Римі було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський візитатор для українців-католиків в Італії.

У Римі владика Діонісій Ляхович здійснив акт посвяти вірних під покров Пресвятої Богородиці

У Римі владика Діонісій Ляхович здійснив акт посвяти вірних під покров Пресвятої Богородиці

Із ним співслужили: о. Теодосій Грень, протосинкел Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду в Італії, о. Петро Голіней, канцлер, та о. Анібал Соутус, судовий вікарій.

«Чи можливо любити ворога, того, хто на нас наговорив, того, що нас зрадив, того, що нас вбиває?» – таке запитання на початку проповідницького слова поставив  владика Діонісій перед вірними. За його словами, це неможливо з людського погляду, тому потрібно прийняти те, що Боже, і цим Божим можна прощати нашим ворогам. Ісус, як зазначив єпископ, закликає любити ворогів, їм чинити добро: «Він свідчить своїм життям, що це можливо. На хресті, коли Його розіп’яли, Він молиться до свого Отця Небесного: «Отче, прости їм, бо не знають, що роблять». Божа любов завжди здатна забути про себе і пам’ятати про інших. Ісус Христос не скаржиться перед Отцем Небесним, що Його розіп’яли, терням вінчали, прибили до хреста. Але Він «виходить зі свого серця, аби розуміти серце того, що його вбиває». Ісус просить Небесного Отця, щоб Він їх простив. «Отже, воля Божа – спасіння людини, навіть нашого ворога. Але можливо розуміти і прощати тільки Божою любов’ю, тільки тоді, коли ми приймемо Божу любов до свого серця», – вів він далі. «Потрібно мати серце Ісуса, яке виходить із себе, забуває свої терпіння і входить у серце іншої людини, тих, що вбивають, і бажає їм спасіння», – навчає проповідник.

Як зауважив єпископ, любов є потрійною: «Насамперед, це кохання – любов двох осіб, хлопця і дівчини, і нехай ніхто не втручається туди, навіть батьки. Є любов подругів, дружня. І є любов Божа, яка всіх приймає і нікого не виключає, за всіх молиться, всім прощає. Тільки Божа любов здатна на таке». Тому покликанням для всіх нас до кінця земного життя є любити всіх і навіть ворогів. «Нинішнє недільне Євангеліє нам ніби трохи докоряє і радить задуматися, чи маємо любов, навіть до ворогів. Як хтось нас прокляв, віддаймо їм це благословенням, молитвою, і прокляття не ввійде до нас, бо ми віддаємо позитивну силу любові! Коли хтось хоче нам зашкодити, ми повинні молитися за нього. А як хтось прагне нас вбити, якщо ми маємо любов Божу, то можемо себе не захищати, дати себе вбити і молитися за того, що нас вбиває. Хтось хоче тебе вбити, я бачу, що ти не винен і нічого злого не зробив, то мій обов’язок – тебе захистити. І цей захист не з ненависті до того, хто тебе вбиває, а з любові до тебе, аби тебе захистити», – додав єпископ. Ісус каже, що найбільша любов того, хто віддає своє життя за друзів. Тому воїн йде на війну не з ненависті до своїх ворогів, а з любові до свого народу і своїх ближніх. «Колючки, які маємо в житті, нас тримають при землі в  покорі, бо, якщо нас дуже хвалитимуть, ми можемо швидко вознестися на небо і впасти на землю, розбивши голову. А коли ми ходимо по землі, то ніколи не розіб’ємося і наші немочі послужать нам для нашого психологічного і духовного зросту», – завершив владика Діонісій проповідницьке слово.

По завершенні Літургії єпископ відновив акт посвяти вірних та всіх мігрантів під покров Пресвятої Богородиці, у якому владика Діонісій промовляв молитви, а вірні наприкінці відповідали: «Пресвятая Богородице, спаси нас!».

Додамо, акт посвяти посвята українського народу під покров Божої Матері має дуже давню традицію. Свого часу під покров Божої Матері посвятив народ Русі-України благовірний князь Ярослав Мудрий, 1940 року митрополит Андрій Шептицький повторив цю посвяту. 2 серпня 1970 року у французькому Люрді кардинал Йосиф Сліпий знову посвятив увесь український народ під покров Богородиці. Відновив цю посвяту в Зарваниці 1995 року світлої пам’яті Мирослав Іван кардинал Любачівський

Наприкінці о. Марко Семеген привітав ієрарха з іменинами: «Сьогодні ми маємо велику радість вітати в нашій спільноті владику Діонісія. Кожна людина потребує заступництва ангела-хоронителя в житті і святого покровителя. Бажаю, аби святий Діонісій Ареопагіт неустанно молився за вас. Наша громада вас вітає і передає вам свою любов і повагу».

Далі відбулася презентація унікальної книжки – збірки проповідей владики Діонісія Ляховича «Слово тілом стало».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України