У Швеції завершилося сміття – звалищ в країні майже не залишилося

Зовсім недавно світ приголомшила новина про те, що в Швеції завершилося сміття і влада країни готова ввозити його для утилізації з інших країн. Про те, наскільки налагоджена система переробки сміття в Стокгольмі, розповімо на прикладах.

В один момент в Швеції сортування сміття досягло загального масштабу. Завдяки цьому звалищ в країні майже не залишилося, а відходи стали або паливом, або використовувалися заново. Влада проводила постійну роз’яснювальну роботу і так добилися високого рівня свідомості населення. Більшість жителів держави знають, що з викинутого пластика можна зробити новий ще сім разів. І аж після цього він піде на електростанцію для спалювання. Такий перероблений сім разів пластик все одно принесе користь у вигляді електрики.

Кожна сім’я має по 6 або 7 відер для різного сміття – пластика, паперу, скла, картону, металу та іншого. Ще одне відро призначене для відходів, які не можуть бути згодом перероблені. Навіть маленьке дитя в Стокгольмі не викине обгортку від цукерки не в той контейнер. У дитячих садах і школах вчать сортувати сміття правильно, а за неправильне сортування в країні штрафують.

Крупні предмети, такі як телевізори, дивани, будматеріали, відвозяться на спеціальні станції. Там їх розбирають на коштовні складові частини, які скуповують виробники товарів. Так вони отримують готову до запуску в новий цикл виробництва сировину. Там же від предметів відокремлюють фарби, кислоти та інші небезпечні речовини, які пізніше потрапляють на спеціальний завод по переробці побутової хімії. До речі, такі станції в Швеції абсолютно безкоштовні.

У Швеції зовсім недавно була впроваджена нова процедура зносу будівель, яка називається “деконструкція”. Наприклад, при зносі старої будівлі машини “відкушують” шматки стін і везуть їх на спеціальну станцію, де після переробки вони знову стануть будматеріалами. Так старий будинок перетвориться на новий.

За бляшані і пластикові пляшки можна отримати гроші. Для цього їх просто потрібно здати в пункти прийому. У Швеції, як і у всіх країнах Європи, можна здати пляшку в спеціальний апарат, який вам віддячить грошима. Прострочені ліки в Швеції теж не викидаються, а здаються в аптеку. Також там можна здати використані шприци і голки.

Транспортування сміття в країні здійснюється за допомогою підземного проводу, який був запущений ще в 1961 році. Основна частина такого сміттєпроводу розташовується під землею, а жителі країни бачать лише верхівку.

Брак сміття в Швеції – доки єдина проблема в країні, пов’язана з відходами. Лише 7% всього сміття вирушає на звалища, а все інше або спалюється, або перероблюється. Так завдяки одним лише відходам Стокгольм забезпечується електроенергією на 45%. Дефіцит відходів може стати великою проблемою для населення, адже шведи за допомогою переробки опалюють житло і отримують електрику. Але сусідня Норвегія виразила готовність допомогти Швеції і поставляє 800 тисяч тонн сміття щороку.

Шведи придумали не лише, як добитися скорочення кількості сміття на звалищах країни, але і те, як зробити так, щоб число шкідливих викидів в атмосферу під час переробки було мінімальним. Завдяки новітнім технологіям, які використовуються при переробці на сміттєспалювальних заводах, викиди в атмосферу складають не більше 1%.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh