ЄС|NATO

У Швеції пройшли найбільші військові навчання за 25 років

У Швеції пройшли найбільші військові навчання за 25 років. Країна два століття була нейтральною, а тепер нарощує витрати на оборону, не чекаючи вступу до НАТО.

“Навчання проходили з 17 квітня по 11 травня, в них брали участь 26 тисяч солдатів з 14 країн світу. Здебільшого це були військові з держав, що входять до НАТО, але були і солдати з Австрії та України — країн, які не є членами альянсу”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що після завершення холодної війни та розпаду срср у керівництві Швеції вирішили, що потенційних військових загроз для країни більше немає. У наступні роки уряди, незалежно від своїх політичних поглядів, послідовно скорочували витрати на озброєння — проте після окупації Криму все змінилося. А в 2022 році Швеція взагалі подала заявку на вступ до НАТО.

Раніше повідомлялося, що агресивна зовнішня політика Росії та вторгнення в Україну змусило Токіо переосмислити свою безпекову політику в Тихоокеанському регіоні. Японія веде переговори про відкриття першого в Азії офісу зв’язку НАТО.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України