Політика

У школах Миколаєва вирішили заборонити російську мову

У новому навчальному році навчання у школах Миколаєва буде виключно українською мовою. Виконком Миколаївської міськради затвердив заборону використання російської мови в школах міста.

Таку новину повідомила член виконкому Катерина Стоколяс.

 В школах Николаева решили запретить русский язык

Рішення виконкому поширюється на установи загальної середньої освіти Миколаєва, що належать до комунальної форми власності.

Так, згідно з прийнятим документом, з початку нового навчального року буде заборонено: функціонування 1-4 класів із російською мовою навчання; вивчення російської мови як предмета, курсу, факультативу у 1-11 класах установ загальної середньої освіти Миколаєва, що належать до комунальної форми власності; оформлення освітнього середовища російською мовою в установах загальної середньої освіти Миколаєва, що належать до комунальної форми власності.

Нагадаємо, 16 липня 2022 року набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Закон регламентує застосування державної мови в інтернеті та інтерфейси комп’ютерних програм, встановлених на товарах. Для порушників встановлено штрафи: від 3400 до 8500 грн., якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладатиметься штраф від 8500 до 11900 грн. Також з 16 липня 2022 року Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть Закон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України