Авторські статті

У Римі презентували видання про Патріарха Й.Сліпого та Митрополита А.Шептицького

15 листопада в Римі відбулась презентація видань про Патріарха Йосифа Сліпого та митрополита Андрея Шептицького: книги Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом і Заходом” та антології літературних творів про Праведного Митрополита Андрея Шептицького «Покликаний». Захід відбувся в приміщенні та з ініціативи Товариства “Свята Софія”, повідомляє Католицький Оглядач.

Презентацію розпочав перегляд світлин про життя Патріярха Йосифа Сліпого, що його на базі унікальних світлин з особистих альбомів Патріарха створив докторант Олег Циновський. Відтак про книгу «Ісповідник між Сходом і Заходом» розповіла перекладач Ірина Іванкович. Вона зокрема підкреслила подвійний символізм римської презентації: саме тут народжувалася до життя праця Пелікана, саме тут закінчив свій земний путь Патріярх Йосиф і саме у Вічному Місті закінчується серія презентацій цієї книги.

Іншим виданням, яке побачило світ з нагоди Року Митрополита Андрея Шептицького і яку презентовано в рамках заходу, є антологія літературних творів, присвячених Праведному Митрополитові, під назвою «Покликаний» (упорядники: Л. Рудницький та І. Іванкович). Про задум видати такого роду збірник розповів проф. Леонід Рудницький. Він зауважив, що ніщо інше не віддзеркалює так величі даної людини, бодай в українському контексті, як її увіковічнення в світі мистецтва. На особливу увагу, на його думку, заслуговує той факт, що про особу Праведного Митрополита писали як видатні українські автори – Богдан Лепкий, Василь Щурат, Василь Барка, Ірина Калинець, так і зарубіжні майстри слова.

Слово від видавця взяв директор видавництва «Артос» д-р Михайло Перун. За його словами, ці книги є виявом вдячності та пошани для великих провідників УГКЦ. Директор Інституту етнографії Національної академії наук України академік Степан Павлюк зазначив, що обидва видання дають можливість зрозуміти велич Української Греко-Католицької Церкви. Особливою окрасою події став музичний акцент у виконанні професорів Музичного відділу Жешівського університету Ольги Попович та Лешека Сушицького, які подарували присутнім пісенні композиції о. Михайла Вербицького.

Окрім чисельної української громади, на презентації були присутніми Посол України при Апостольській столиці Тетянf Іжевська, Посол України в Італії Євген Перелигін, представники духовенства та студенти.

Прес-служба товариства “Свята Софія” (Рим-Філадельфія)

Джерело: прес-служба УГКЦ в Італії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh