ЄС|NATO

У Роснафти “закінчилася нафта”

   Звучить звичайно смішно, але ось яка справа – компанія групи ВАТ «НК« Роснафта »підписала довгостроковий контракт про постачання нафти і нафтопродуктів з венесуельською PDVSA (Petr?leos de Venezuela SA). В цілому протягом найближчих п’яти років закупить у PDVSA більше 1,6 млн тонн нафти, а так само 9 млн тонн нафтопродуктів.
Однак, звучить якось сюрреалістично – Роснафта купує нафту у Венесуели! З іншого боку, подібні кроки здійснюються в наступних випадку. По-перше коли закуповувана нафта коштує дешевше, ніж видобуток власної, а тому на цьому можна не тільки заощадити, а й  заробити на перепродажу. Однак дана практика вкрай рідко зустрічається і мало використовується.
По друге – видобуток нафти в країні падає і для забезпечення потреб необхідні обсяги докуповують. Так само це спрацьовує коли намагаються економити на своїх надрах, при невигідних економічних умовах на ринку.
Ну і по-третє, подібне практикується коли хочуть задобрити нових або старих “друзів”, такий собі пряник.
Який з цих варіантів відпрацьовує Роснафта – подивимося. Однак, повною мірою виконувати свої функції, а саме “пошук і розвідка родовищ вуглеводнів, видобуток нафти, газу, газового конденсату, реалізація проектів з освоєння морських родовищ, переробка видобутої сировини, реалізація нафти, газу та продуктів їх переробки на території Росії і за її межами “компанія явно вже не в  стані.

Джерело: zloy-odessit

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.