ЄС|NATO

У Росії різко дорожчає гречка

  У Росії в останні дні божевільними темпами зростають ціни на гречку. Повідомлення про подорожчання цієї крупи у два рази і вище надходять з усе більшої кількості російських регіонів.

Наприклад, сьогодні про різке зростання цін на гречку надійшла інформація з Омська. Зокрема, повідомляється, що за місяць фасована гречана крупа на прилавках омских магазинів подорожчала в середньому з 30-35 до 70-75 рублів. Тобто, крупа подорожчала в 2,3 рази.

У російських ЗМІ пояснюють, що причинами різкого стрибка цін на гречку могли стати холодне літо, яке викликало низьку врожайність, ранній сніг в Алтайському краї, який прикрив частину врожаю, і навіть скорочення посівів гречки в Центральній Росії.

У міністерстві  сільського господарства Омської області вважають, що «гречану» криза штучно створили оптові продавці.

Я спеціально подивився сьогодні ціну на гречку в розташованому поруч магазині АТБ. Там фасована гречка продається по 9,89 грн за кг (вагова гречка, наскільки мені відомо, зараз коштує в Україні взагалі 8,3-8,5 грн).

Офіційний курс від Нацбанку на сьогодні – 1 російський рубль дорівнює 0,324 гривні. Отже, ціна гречки сьогодні в Омську в перерахунку на нашу нацвалюту становить 22,7-24,3 грн. Відповідно, вона дорожча ніж в Україні приблизно в 2,4 рази.

Звичайно, це дуже добре, що в Росії останнім часом стрімко дорожчають практично всі товари. Це стало, головним чином, наслідком санкцій Заходу проти Росії за агресію щодо України і  «котрсанкцій» російської влади.

Однак, що стосується, зокрема, гречки – боюся, що зараз росіяни масово вивозять нашу гречку до себе з прикордонних з Росією українських областей. Зокрема, з Чернігівської, Сумської та Харківської. А також з Донецької та Луганської областей в тих їх частинах, де межа перебуває під контролем українських прикордонників.

У зв’язку з чим варто очікувати, що у нас гречка теж почне найближчим часом дорожчати …

Джерело: Экономика от Пророка

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.