Новини з Австрії

У разі припинення постачання газу з росії Австрія буде нормувати паливо споживачам

Обмеження на викиди забруднюючих речовин не будуть застосовуються

План на випадок непередбачених обставин міністра з клімату Леоноре Гевесслер готовий, але навряд чи сподобається промисловості

У той час як уряд Німеччини вже оголосив найвищий рівень тривоги через припинення постачання російського газу, австрійська міністерка з клімату Леоноре Гевесслер все ще чекає. Вона стверджує, що, незважаючи на 50-відсоткове скорочення постачань, наразі газу достатньо для заповнення сховищ на опалювальний сезон. Але вона також каже, що в неї “немає ілюзій” — путін намагатиметься помішати цьому, щоб мати можливість використовувати газ як зброю.

➜  Якщо ерефія припинить постачання, то влада оголосять надзвичайну ситуацію. Це означає, що набирають чинності “заходи контролю” – газ нормуватиметься. Однак перевага надається приватним домогосподарствам, на які і так припадає лише 20% споживання.

➜  Інакше справа з промисловістю. Почнеться нормування газу. Крайнім заходом стане відключення 35 найбільших споживачів. Та й в інших 7500 компаній з “лічильниками профілів навантаження”, напевно, теж стане туго – навіть якщо їх не відключать. Якщо вони використовуватимуть велику кількість газу, то їх штрафуватимуть. У будь-якому разі, якщо рф відключить газ, у промисловості справи підуть погано: під загрозою будуть сотні тисяч робочих місць. Міністр це знає — вона вважає, що тоді буде потрібна всебічна економічна допомога.

➜  Природний газ повинен бути замінений нафтою або вугіллям на підприємствах та електростанціях скрізь, де це можливо – обмеження на викиди забруднюючих речовин більше не застосовуються. Це стосується насамперед електростанцій, таких як вугільна електростанція в Меллаху (Штирія). Газові електростанції у Відні можуть працювати на нафті.

➜  Австрійські газосховища заповнені вже на 43,4% (ще 3% за тиждень), а до осені має бути 80%, що становитиме майже річну витрату. То чи все гаразд? Поки що на жаль ні – у ПСГ теж є газ, що належить компанії газпрому. Однак ще в середині травня уряд висунув ультиматум “газпрому”: якщо не буде заповнено сховище “Хайдах”, то воно “вживе заходів, щоб будуть заповні”. Оскільки “газпром” навмисно не заповнює його, то газ 1 липня перейде до Австрії на підставі нового закону “використовуй або втратиш”, який був схвалений більшістю у дві третини голосів у парламенті.

➜  План дій у надзвичайних ситуаціях із газом також включає заклик до економії енергії. Міністр клімату Леоноре Гевесслер планує таку кампанію перед опалювальним сезоном – одним пунктом, ймовірно, буде зниження кімнатної температури на 2 градуси (економія 12%). Замість середніх 24 градусів вона не повинна бути більшою за 22. Будуть також практичні поради, такі як вимикання світла, приготування їжі з кришкою на каструлі або розморожування холодильників тощо. Лукас Хаммер, представник Зелених з питань навколишнього середовища, вважає, що “теплий душ при 35 градусах у жодному разі не проблема”.

Відповідно до Закону про контроль за енергоспоживанням, Гевесслер також може запроваджувати обмеження швидкості (100 на автомагістралях) та оголошувати дні без автомобілів. Вона вже хотіла б це зробити, але поки що у неї немає для цієї більшості в головному комітеті.

За матеріалами: https://www.politik-live.at/
Фото: ©APA/HARALD SCHNEIDER

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України