ЄС|NATO

У Польщі відзвітували про успішне виготовлення перших компонентів для винищувача F-16. Відео

За винищувачами F-16 вишикувалася серйозна черга, і деяким країнам доведеться доволі довго почекати, щоб отримати свої літаки – наприклад, минулого року стало відомо, що Болгарія вирішила докупити вісім цих винищувачів і буде чекати на них аж п’ять років – до 2027.

Джерело: Defence Express

F-16. Фото U.S. Air Force
F-16. Фото U.S. Air Force

 

А вже в січні цього року у Lockheed Martin відзначали, що планують збільшити виробництво F-16, щоб зокрема була можливість й вивільнити літаки для ймовірного реекспорту в Україні. Тоді ж повідомлялося, що станом на 24 січня портфель замовлень компанії становить 128 літаків F-16.

Тепер маємо ще й таку новину – польська компанія PZL Mielec відзвітувала про завершення виробництва перших двох конструкцій для винищувача F-16 Block 70/72. Йдеться про передню та задню частину центральної частини фюзеляжу літака, які згодом будуть використані на складальній лінії компанії Lockheed Martin Aeronautics на заводі в Грінвіллі.

Польща виготовила перші елементи фюзеляжу для винищувачів F-16. Фото: PZL Mielec
Польща виготовила перші елементи фюзеляжу для винищувачів F-16. Фото: PZL Mielec

 

Президент та головний виконавчий директор компанії PZL Mielec відзначив важливість своєчасного виготовлення компонентів для F-16: “Це означає повернення нашого заводу до виробництва військових реактивних винищувачів і початок нашої участі у виробництві F-16”.

Підготовку до виробництва компонентів для винищувачів F-16 поляки розпочали у минулому році. Фото: PZL Mielec
Підготовку до виробництва компонентів для винищувачів F-16 поляки розпочали у минулому році. Фото: PZL Mielec

 

Щодо організації виробництва відзначають наступне – підготовчі роботи та інтеграцію розпочали у 2022 році, серед проведених робіт – модернізація, підготовка та запуск виробничої лінії.

Щоб виробляти компоненти до винищувача, 46 фахівців компанії PZL Mielec протягом шести місяців перебували на заводі в Грінвіллі в США, де отримували необхідний досвід.

Нагадаємо, винищувач F-16 від Lockheed Martin розглядається як один з кандидатів на посилення ПС США західними літаками – раніше у ПС ЗСУ окреслили потребу у п’яти авіаційних бригадах, а нещодавно в РНБО висловили впевненість у тому, що Україну посилять літаками.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України